Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2017    Utskriftsdatum  04 december 2017   
  Tävlingsort  Östersund    Utskriftstid  22:38   
  Arrangör  SK Ägir         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Mixed 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Ägir Mix  2005  Simklubben Ägir            5:40.19   
  Alexander Rydefjord  2005      42.82  1:29.52      1:29.52   
  Viktor Svärd  2005      37.69  1:23.43      2:52.95   
  Arwen Wikström  2006      37.58  1:25.63      4:18.58   
  Meja Boson  2006      36.77  1:21.61      5:40.19   
                     
Njurunda Mix [2005]  2005  Njurunda Simsällskap            6:00.41   
  Joppe Berglin  2006      43.41  1:33.45      1:33.45   
  Tova Persson  2005      49.26  1:45.85      3:19.30   
  Ida Sundholm  2005      38.32  1:24.66      4:43.96   
  Elin Clarin  2005      34.86  1:16.45      6:00.41   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Mixed 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sundsvall Mix [2007]  2007  Sundsvalls Simsällskap            2:56.91   
  Kajsa Burman  2007      42.82        42.82   
  Alice Södervall  2007      48.58        1:31.40   
  Nike Norlander  2007      41.49        2:12.89   
  Claes Renström-Halling  2007      44.02        2:56.91   
                     
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    39.00        1:19.71   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir    45.40        1:33.27   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir    46.87        1:36.91   
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir    47.31        1:41.26   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir    38.11        1:16.62   
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap    43.62        1:28.64   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap    44.04        1:34.81   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    47.52        1:39.99   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap    49.88        1:40.67   
Nellie Edbom Wounder  2005  Sundsvalls Simsällskap    48.65        1:42.19   
Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap    49.47        1:42.87   
Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    51.91        1:44.57   
Alma Persson  2006  Sollefteå Allmänna Simsällskap            DSQ   
My Marklund  2005  Härnösands Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Herrar 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joppe Berglin  2006  Njurunda Simsällskap    41.34  1:29.07  2:19.31    3:05.18   
Sebastian Svensson  2006  Härjedalens Simklubb    43.40  1:31.62  2:21.16    3:08.55   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Damer 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap    36.56  1:18.63  2:01.69    2:41.39   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap    37.66  1:20.25  2:03.93    2:42.29   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir    38.96  1:22.80  2:06.69    2:48.55   
Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap    39.90  1:26.21  2:14.57    3:02.74   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap    40.53  1:28.85  2:20.58    3:11.70   
Meja Boson  2006  Simklubben Ägir    42.02  1:33.81  2:25.88    3:16.20   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            55.73   
Knut Johansson  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:02.86   
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            DSQ   
Igor Do  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            41.21   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            42.10   
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            44.56   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            47.21   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            48.18   
Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            49.43   
Anna-Klara Sundström  2007  Njurunda Simsällskap            50.84   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            52.67   
Emilia Sundholm  2007  Njurunda Simsällskap            54.82   
10  Tuva Grafström  2007  Njurunda Simsällskap            58.24   
11  Lilly Utterström  2007  Njurunda Simsällskap            58.33   
Alexandra Blomqvist  2007  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar 9 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            45.61   
Max Ekbladh  2008  Sundsvalls Simsällskap            48.33   
Albin Domeij  2009  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:02.36   
Phoenix Stenling  2010  Njurunda Simsällskap            1:04.11   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Damer 9 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            38.30   
Emma Bergqvist  2008  Njurunda Simsällskap            39.62   
Astrid Newsham  2008  Sundsvalls Simsällskap            40.32   
Olivia Palin  2008  Njurunda Simsällskap            42.14   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap            42.45   
Linnea Wallskog  2008  Simklubben Ägir            43.81   
Elma Neuman  2008  Njurunda Simsällskap            44.19   
Maja Henningsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            44.88   
Isabel Olsson  2008  Njurunda Simsällskap            45.19   
10  Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            46.63   
11  Juno Domeij  2008  Sollefteå Allmänna Simsällskap            48.44   
12  Julia Johansson  2008  Simklubben Ägir            54.33   
13  Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            55.00   
14  Saga Engström  2010  Sollefteå Allmänna Simsällskap            55.79   
15  Jennielee Oppgård  2008  Sundsvalls Simsällskap            56.38   
16  Tyra Gustafsson  2008  Härjedalens Simklubb            57.34   
17  Haben Tsegay  2009  Njurunda Simsällskap            57.38   
18  Meya Berg  2009  Njurunda Simsällskap            1:13.04   
Ellen Vesterström  2008  Härjedalens Simklubb            DSQ   
Malva Nisén  2008  Härjedalens Simklubb            DSQ   
Tilde Nordlander  2009  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Herrar 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    1:09.71  2:24.90  3:44.03    4:59.38   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir    1:17.21  2:42.61  4:07.74    5:32.58   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir    1:24.61  3:00.06  4:34.95    6:07.32   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap    1:17.41  2:41.70  4:04.30    5:21.97   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap    1:22.14  2:54.85  4:29.21    5:58.04   
Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap    1:26.88  3:06.76  4:44.78    6:18.03   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap    1:33.33  3:17.27  5:00.83    6:44.10   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    1:37.19  3:21.47  5:05.27    6:46.27   
Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    1:43.77  3:39.09  5:35.93    7:25.96   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joppe Berglin  2006  Njurunda Simsällskap    46.88        1:41.73   
Sebastian Svensson  2006  Härjedalens Simklubb    55.01        1:56.60   
Toste Wallskog  2006  Simklubben Ägir    1:07.37        2:32.07   
Magne Tjärnlund  2006  Härjedalens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap    46.44        1:38.44   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap    46.72        1:39.40   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap    49.26        1:41.53   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir    49.18        1:43.94   
Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap    48.80        1:44.61   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap    49.26        1:45.46   
Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap    53.09        1:49.59   
Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap    52.70        1:51.88   
Evelina Hansson  2006  Njurunda Simsällskap    52.07        1:53.95   
10  Alejandra Rosen Lilja  2006  Njurunda Simsällskap    54.50        1:56.14   
11  Nova Bergstrand Ståhl  2006  Simklubben Ägir    53.70        1:58.14   
12  Tuva Fridlund  2006  Njurunda Simsällskap    54.87        1:58.86   
13  Shewita Tsegay  2006  Njurunda Simsällskap    56.50        1:59.31   
14  Emilia Olsen  2006  Njurunda Simsällskap    55.95        1:59.85   
15  Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap    54.79        2:00.15   
16  Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir    58.93        2:08.87   
Melissa Häreby  2006  Simklubben Ägir            DSQ   
Thea Holm  2006  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir    55.99        1:56.23   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Damer 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap    42.39        1:29.90   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap    43.27        1:34.37   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap    49.85        1:44.16   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap    51.10        1:47.91   
Alexandra Blomqvist  2007  Njurunda Simsällskap    52.66        1:49.79   
Emilia Sundholm  2007  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Herrar 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap    54.18        1:52.48   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap    45.42        1:42.38   
Astrid Newsham  2008  Sundsvalls Simsällskap    49.15        1:46.41   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap    50.65        1:46.52   
Linnea Wallskog  2008  Simklubben Ägir    56.02        1:59.65   
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            DSQ   
Emma Bergqvist  2008  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Maja Henningsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    40.60        1:26.49   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir    46.68        1:46.52   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir    54.82        1:57.75   
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap    45.46        1:36.42   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap    50.25        1:44.50   
Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap    49.84        1:45.79   
My Marklund  2005  Härnösands Simsällskap    51.31        1:47.91   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap    54.05        1:52.26   
Nellie Edbom Wounder  2005  Sundsvalls Simsällskap    53.85        1:53.32   
Alma Persson  2006  Sollefteå Allmänna Simsällskap    54.18        1:59.24   
Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    57.97        2:00.72   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joppe Berglin  2006  Njurunda Simsällskap            41.43   
Sebastian Svensson  2006  Härjedalens Simklubb            53.10   
Toste Wallskog  2006  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            36.64   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap            38.93   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            39.42   
Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap            44.80   
Meja Boson  2006  Simklubben Ägir            45.12   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap            47.34   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap            48.72   
Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap            51.62   
Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap            52.74   
10  Alma Persson  2006  Sollefteå Allmänna Simsällskap            57.27   
Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap            DSQ   
Nova Bergstrand Ståhl  2006  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Igor Do  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            54.63   
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:00.38   
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            1:00.66   
Sebastian Blomqvist  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:01.72   
Knut Johansson  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:09.76   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Damer 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            45.38   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            50.93   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            51.15   
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            53.95   
Alexandra Blomqvist  2007  Njurunda Simsällskap            54.77   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            56.09   
Lilly Utterström  2007  Njurunda Simsällskap            57.95   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            59.60   
Emilia Sundholm  2007  Njurunda Simsällskap            1:00.10   
10  Tuva Grafström  2007  Njurunda Simsällskap            1:00.37   
11  Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:00.55   
Anna-Klara Sundström  2007  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 4X50m Frisim Herrar 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Ägir Herrar 1  2005  Simklubben Ägir            2:17.44   
  Viktor Svärd  2005      30.31        30.31   
  Alexander Rydefjord  2005      33.93        1:04.24   
  Edvin Johansson  2005      33.89        1:38.13   
  Ante Kristensson  2005      39.31        2:17.44   
                     
                     
 
Gren 26, 4X50m Frisim Damer 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Härnösand Damer [2005]  2005  Härnösands Simsällskap            2:17.47   
  Ida Eriksson  2005      33.24        33.24   
  My Marklund  2005      34.15        1:07.39   
  Linnea Sjöberg  2006      36.75        1:44.14   
  Ella Heed  2005      33.33        2:17.47   
                     
Njurunda Damer Lag 1  2005  Njurunda Simsällskap            2:20.49   
  Ida Sundholm  2005      32.22        32.22   
  Evelina Hansson  2006      37.05        1:09.27   
  Tova Persson  2005      36.82        1:46.09   
  Elin Clarin  2005      34.40        2:20.49   
                     
Sundsvall Damer [2007]  2007  Sundsvalls Simsällskap            2:21.64   
  Anna Öberg  2006      34.75        34.75   
  Olivia Ericsson  2006      33.89        1:08.64   
  Isa Ekbladh  2006      36.28        1:44.92   
  Alva Sjödin  2006      36.72        2:21.64   
                     
SK Ägir Damer 1  2005  Simklubben Ägir            2:39.02   
  Meja Boson  2006      37.51        37.51   
  Arwen Wikström  2006      35.71        1:13.22   
  Nova Bergstrand Ståhl  2006      43.47        1:56.69   
  Nike Wassberg  2006      42.33        2:39.02   
                     
Njurunda Damer Lag 2  2006  Njurunda Simsällskap            2:50.32   
  Tea Alamaa  2006      39.73        39.73   
  Alejandra Rosen Lilja  2006      42.87        1:22.60   
  Emilia Olsen  2006      44.06        2:06.66   
  Tuva Fridlund  2006      43.66        2:50.32   
                     
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Herrar 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sundsvall Herrar [2007]  2007  Sundsvalls Simsällskap            3:13.83   
  Claes Renström-Halling  2007      49.78        49.78   
  Sebastian Blomqvist  2007      45.54        1:35.32   
  Vide Starrin  2008      49.81        2:25.13   
  Max Ekbladh  2008      48.70        3:13.83   
                     
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Damer 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Ägir Damer 2  2007  Simklubben Ägir            2:57.14   
  Linnea Betzel  2007      42.80        42.80   
  Emelie Betzel  2008      48.53        1:31.33   
  Jasmine Rydefjord  2007      41.29        2:12.62   
  Linnea Wallskog  2008      44.52        2:57.14   
                     
Njurunda Damer Lag 1  2007  Njurunda Simsällskap            3:00.65   
  Alexandra Blomqvist  2007      46.82        46.82   
  Emilia Sundholm  2007      50.83        1:37.65   
  Emma Bergqvist  2008      44.06        2:21.71   
  Maja Modin  2008      38.94        3:00.65   
                     
Sundsvall Damer [2007]  2007  Sundsvalls Simsällskap            3:12.84   
  Astrid Newsham  2008      40.90        40.90   
  Milla Zell  2008      44.90        1:25.80   
  Maja Henningsson  2008      48.19        2:13.99   
  Jennielee Oppgård  2008      58.85        3:12.84   
                     
Njurunda Damer Lag 2  2007  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 29, 25m Fjäril Herrar 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            23.69   
                     
 
Gren 30, 25m Fjäril Damer 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            19.68   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap            22.76   
Astrid Newsham  2008  Sundsvalls Simsällskap            22.95   
Isabel Olsson  2008  Njurunda Simsällskap            22.97   
Linnea Wallskog  2008  Simklubben Ägir            23.31   
Olivia Palin  2008  Njurunda Simsällskap            25.68   
Elma Neuman  2008  Njurunda Simsällskap            25.75   
Maja Henningsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            28.46   
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 31, 25m Fjärilsim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            22.32   
Igor Do  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            25.09   
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            26.70   
Sebastian Blomqvist  2007  Sundsvalls Simsällskap            31.60   
                     
 
Gren 32, 25m Fjärilsim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            18.18   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            18.57   
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            20.16   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            20.75   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            21.81   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            23.90   
Alexandra Blomqvist  2007  Njurunda Simsällskap            24.08   
Lilly Utterström  2007  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Herrar 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joppe Berglin  2006  Njurunda Simsällskap    40.35        1:23.98   
Sebastian Svensson  2006  Härjedalens Simklubb    43.66        1:31.24   
Toste Wallskog  2006  Simklubben Ägir    50.84        1:54.38   
Magne Tjärnlund  2006  Härjedalens Simklubb    53.81        1:54.48   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Damer 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap    34.14        1:12.56   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap    36.36        1:16.97   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir    37.93        1:19.07   
Meja Boson  2006  Simklubben Ägir    38.70        1:20.17   
Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap    39.98        1:25.01   
Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap    39.46        1:26.19   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap    41.65        1:27.00   
Evelina Hansson  2006  Njurunda Simsällskap    45.53        1:30.95   
Shewita Tsegay  2006  Njurunda Simsällskap    43.72        1:31.74   
10  Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir    43.54        1:32.68   
11  Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap    46.39        1:34.94   
12  Alma Persson  2006  Sollefteå Allmänna Simsällskap    41.88        1:35.29   
13  Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap    44.74        1:35.91   
14  Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap    44.92        1:36.25   
15  Nova Bergstrand Ståhl  2006  Simklubben Ägir    45.66        1:39.66   
16  Theresia Haraldsson  2006  Simklubben Ägir    45.09        1:39.90   
17  Alejandra Rosen Lilja  2006  Njurunda Simsällskap    45.64        1:40.71   
18  Emilia Olsen  2006  Njurunda Simsällskap    47.04        1:42.01   
19  Tuva Fridlund  2006  Njurunda Simsällskap    49.35        1:47.61   
Melissa Häreby  2006  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 35, 200m Medley Herrar 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    37.29  1:21.21  2:10.02    2:45.08   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir    54.40  1:49.26  2:49.62    3:31.94   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 36, 200m Medley Damer 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap    39.03  1:27.53  2:28.13    3:08.07   
Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap    48.45  1:42.93  2:38.75    3:20.33   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap    43.01  1:41.84  2:39.10    3:21.40   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap    48.74  1:38.81  2:40.06    3:27.80   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap    46.77  1:45.57  2:48.09    3:30.33   
Nellie Edbom Wounder  2005  Sundsvalls Simsällskap    50.64  1:42.26  2:45.28    3:31.71   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    49.88  1:44.52  2:45.46    3:31.99   
                     
 
Gren 37, 50m Bröst Herrar 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            55.96   
Albin Domeij  2009  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:11.11   
Max Ekbladh  2008  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Bröst Damer 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            52.01   
Olivia Palin  2008  Njurunda Simsällskap            54.05   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap            54.73   
Emma Bergqvist  2008  Njurunda Simsällskap            54.93   
Isabel Olsson  2008  Njurunda Simsällskap            55.67   
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            56.40   
Maja Henningsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            57.99   
Linnea Wallskog  2008  Simklubben Ägir            1:00.88   
Ellen Vesterström  2008  Härjedalens Simklubb            1:01.05   
10  Elma Neuman  2008  Njurunda Simsällskap            1:02.13   
11  Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            1:02.24   
12  Juno Domeij  2008  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:04.20   
13  Jennielee Oppgård  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:05.03   
14  Malva Nisén  2008  Härjedalens Simklubb            1:07.58   
15  Haben Tsegay  2009  Njurunda Simsällskap            1:07.84   
16  Saga Engström  2010  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:17.01   
Julia Johansson  2008  Simklubben Ägir            DSQ   
Tilde Nordlander  2009  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Tyra Gustafsson  2008  Härjedalens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Herrar 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Igor Do  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            39.92   
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            40.41   
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            45.57   
Sebastian Blomqvist  2007  Sundsvalls Simsällskap            47.96   
Knut Johansson  2007  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Frisim Damer 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            35.10   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            35.57   
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            41.86   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            42.04   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            42.52   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            44.98   
Alexandra Blomqvist  2007  Njurunda Simsällskap            46.03   
Anna-Klara Sundström  2007  Njurunda Simsällskap            46.84   
Emilia Sundholm  2007  Njurunda Simsällskap            47.62   
10  Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            48.75   
11  Tuva Grafström  2007  Njurunda Simsällskap            49.11   
12  Lilly Utterström  2007  Njurunda Simsällskap            51.53   
                     
 
Gren 41, 4X100m Frisim Mixed 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Ägir Mix  2005  Simklubben Ägir            4:56.58   
  Viktor Svärd  2005      30.09  1:01.91      1:01.91   
  Alexander Rydefjord  2005      33.98  1:13.05      2:14.96   
  Arwen Wikström  2006      38.59  1:20.36      3:35.32   
  Meja Boson  2006      38.54  1:21.26      4:56.58   
                     
Njurunda Mix Lag 1  2005  Njurunda Simsällskap            5:27.45   
  Ida Sundholm  2005      34.39  1:12.41      1:12.41   
  Joppe Berglin  2006      40.40  1:26.81      2:39.22   
  Tova Persson  2005      40.66  1:27.51      4:06.73   
  Elin Clarin  2005      37.67  1:20.72      5:27.45   
                     
Njurunda Mix Lag 2  2006  Njurunda Simsällskap            6:17.35   
  Tea Alamaa  2006      44.46  1:34.78      1:34.78   
  Alejandra Rosen Lilja  2006      49.37  1:44.13      3:18.91   
  Shewita Tsegay  2006      45.70  1:35.34      4:54.25   
  Evelina Hansson  2006      38.57  1:23.10      6:17.35   
                     
                     
 
Gren 42, 4X50m Frisim Mixed 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sundsvall Mix [2007]  2007  Sundsvalls Simsällskap            2:39.02   
  Nike Norlander  2007      35.00        35.00   
  Kajsa Burman  2007      36.22        1:11.22   
  Vide Starrin  2008      46.53        1:57.75   
  Astrid Newsham  2008      41.27        2:39.02   
                     
SK Ägir Mix  2007  Simklubben Ägir            2:56.85   
  Linnea Betzel  2007      43.08        43.08   
  Albin Svärd  2007      42.14        1:25.22   
  Jasmine Rydefjord  2007      43.09        2:08.31   
  Linnea Wallskog  2008      48.54        2:56.85   
                     
Njurunda Mix Lag 1  2007  Njurunda Simsällskap            3:20.79   
  Elma Neuman  2008      47.89        47.89   
  Anna-Klara Sundström  2007      48.32        1:36.21   
  Tuva Grafström  2007      51.60        2:27.81   
  Lilly Utterström  2007      52.98        3:20.79   
                     
                     
 
Gren 43, 100m Ryggsim Herrar 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joppe Berglin  2006  Njurunda Simsällskap    47.02        1:38.46   
Sebastian Svensson  2006  Härjedalens Simklubb    52.04        1:44.97   
Magne Tjärnlund  2006  Härjedalens Simklubb    1:19.54        2:39.09   
                     
 
Gren 44, 100m Ryggsim Damer 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap    40.36        1:23.34   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap    43.74        1:30.18   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir    44.88        1:33.62   
Meja Boson  2006  Simklubben Ägir    46.15        1:37.17   
Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap    46.08        1:38.69   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap    51.09        1:43.46   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap    51.64        1:46.58   
Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap    50.88        1:51.76   
Alma Persson  2006  Sollefteå Allmänna Simsällskap    55.09        1:53.46   
10  Shewita Tsegay  2006  Njurunda Simsällskap    56.39        1:55.71   
11  Theresia Haraldsson  2006  Simklubben Ägir    56.50        1:56.28   
12  Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir    57.30        1:56.47   
13  Emilia Olsen  2006  Njurunda Simsällskap    58.40        2:05.09   
14  Tuva Fridlund  2006  Njurunda Simsällskap    1:05.40        2:14.34   
Alejandra Rosen Lilja  2006  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Evelina Hansson  2006  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 45, 100m Fjäril Herrar 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    38.81        1:21.95   
                     
 
Gren 46, 100m Fjäril Damer 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap    40.54        1:26.74   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap    42.43        1:31.96   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap    43.92        1:32.82   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    49.55        1:51.60   
Nellie Edbom Wounder  2005  Sundsvalls Simsällskap    50.36        1:52.68   
                     
 
Gren 47, 50m Ryggsim Herrar 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            57.75   
Phoenix Stenling  2010  Njurunda Simsällskap            1:10.86   
                     
 
Gren 48, 50m Ryggsim Damer 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            47.23   
Astrid Newsham  2008  Sundsvalls Simsällskap            47.37   
Emma Bergqvist  2008  Njurunda Simsällskap            49.26   
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            49.80   
Olivia Palin  2008  Njurunda Simsällskap            50.67   
Elma Neuman  2008  Njurunda Simsällskap            51.40   
Isabel Olsson  2008  Njurunda Simsällskap            55.88   
Linnea Wallskog  2008  Simklubben Ägir            57.00   
Ellen Vesterström  2008  Härjedalens Simklubb            57.27   
10  Malva Nisén  2008  Härjedalens Simklubb            57.41   
11  Julia Johansson  2008  Simklubben Ägir            57.87   
12  Maja Henningsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            57.94   
13  Juno Domeij  2008  Sollefteå Allmänna Simsällskap            59.49   
14  Saga Engström  2010  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:02.45   
15  Meya Berg  2009  Njurunda Simsällskap            1:02.66   
16  Tyra Gustafsson  2008  Härjedalens Simklubb            1:03.11   
17  Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            1:03.74   
18  Jennielee Oppgård  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:07.48   
Tilde Nordlander  2009  Njurunda Simsällskap            DNF   
Haben Tsegay  2009  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 49, 100m Medley Herrar 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joppe Berglin  2006  Njurunda Simsällskap    43.72        1:33.82   
Sebastian Svensson  2006  Härjedalens Simklubb    50.91        1:43.29   
                     
 
Gren 50, 100m Medley Damer 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap    41.66        1:25.89   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap    42.30        1:27.49   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir    40.13        1:27.64   
Meja Boson  2006  Simklubben Ägir    45.49        1:35.20   
Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap    48.74        1:39.08   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap    49.50        1:41.41   
Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap    43.62        1:41.88   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap    49.54        1:44.27   
Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap    51.44        1:44.97   
10  Nova Bergstrand Ståhl  2006  Simklubben Ägir    49.44        1:45.46   
11  Evelina Hansson  2006  Njurunda Simsällskap    52.91        1:45.56   
12  Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap    51.46        1:48.15   
13  Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir    54.59        1:53.92   
14  Shewita Tsegay  2006  Njurunda Simsällskap    56.05        1:54.25   
15  Tuva Fridlund  2006  Njurunda Simsällskap    1:00.13        2:02.63   
Alma Persson  2006  Sollefteå Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 51, 100m Frisim Herrar 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    31.43        1:04.79   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir    34.29        1:12.81   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir    35.19        1:14.85   
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir    43.48        1:33.70   
                     
 
Gren 52, 100m Frisim Damer 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap    34.04        1:11.13   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap    37.29        1:17.31   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap    38.28        1:18.00   
Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap    38.51        1:18.89   
My Marklund  2005  Härnösands Simsällskap    37.28        1:18.92   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    40.10        1:23.12   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap    40.17        1:24.01   
Nellie Edbom Wounder  2005  Sundsvalls Simsällskap    40.60        1:24.43   
Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    46.43        1:37.19   
                     
 
Gren 53, 4X50m Medley Herrar 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sundsvall Herrar [2007]  2007  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 54, 4X50m Medley Damer 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sundsvall Damer [2007]  2007  Sundsvalls Simsällskap            2:52.16   
  Kajsa Burman  2007      42.17        42.17   
  Alice Södervall  2007      49.04        1:31.21   
  Nike Norlander  2007      39.90        2:11.11   
  Astrid Newsham  2008      41.05        2:52.16   
                     
Njurunda Damer Lag 1  2007  Njurunda Simsällskap            3:13.69   
  Alexandra Blomqvist  2007      51.70        51.70   
  Olivia Palin  2008      50.14        1:41.84   
  Maja Modin  2008      50.59        2:32.43   
  Emma Bergqvist  2008      41.26        3:13.69   
                     
                     
 
Gren 55, 4X50m Medley Herrar 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Ägir Herrar 1  2005  Simklubben Ägir            2:44.62   
  Alexander Rydefjord  2005      42.70        42.70   
  Edvin Johansson  2005      44.13        1:26.83   
  Viktor Svärd  2005      37.10        2:03.93   
  Ante Kristensson  2005      40.69        2:44.62   
                     
                     
 
Gren 56, 4X50m Medley Damer 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Härnösand Damer [2005]  2005  Härnösands Simsällskap            2:39.36   
  My Marklund  2005      40.76        40.76   
  Linnea Sjöberg  2006      46.51        1:27.27   
  Ella Heed  2005      38.70        2:05.97   
  Ida Eriksson  2005      33.39        2:39.36   
                     
Njurunda Damer Lag 1  2005  Njurunda Simsällskap            2:49.48   
  Evelina Hansson  2006      45.28        45.28   
  Tova Persson  2005      49.87        1:35.15   
  Ida Sundholm  2005      38.28        2:13.43   
  Elin Clarin  2005      36.05        2:49.48   
                     
SK Ägir Damer 1  2005  Simklubben Ägir            3:05.64   
  Meja Boson  2006      44.57        44.57   
  Nike Wassberg  2006      59.64        1:44.21   
  Arwen Wikström  2006      38.42        2:22.63   
  Nova Bergstrand Ståhl  2006      43.01        3:05.64   
                     
Njurunda Damer Lag 2  2006  Njurunda Simsällskap            3:26.96   
  Shewita Tsegay  2006      54.52        54.52   
  Tuva Fridlund  2006      56.21        1:50.73   
  Tea Alamaa  2006      53.45        2:44.18   
  Emilia Olsen  2006      42.78        3:26.96   
                     
Sundsvall Damer [2007]  2007  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 201, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            4:52.55   
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir            5:00.48   
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            5:04.87   
                     
 
Gren 202, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap            30.62   
                     
 
Gren 203, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            29.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 december 2017 
Licensierad till: Simklubben Ägir  Utskriftstid  22:38