Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  KM/Utmanaren3 HT 2017    Utskriftsdatum  16 december 2017   
  Tävlingsort  Brunflo    Utskriftstid  14:36   
  Arrangör  SK Ägir         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 december 2017         
 
 
Gren 1, Utm. 25m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Häggblad  2004  Simklubben Ägir            21.01   
                     
 
Gren 1, Utm. 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lodin  2006  Simklubben Ägir            30.45   
Julius Johansson  2006  Simklubben Ägir            30.59   
Toste Wallskog  2006  Simklubben Ägir            30.80   
August Otterberg  2006  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 1, Utm. 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kjell Gerrit Heij  2007  Simklubben Ägir            37.17   
                     
 
Gren 2, Utm. 25m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Högström Andersson  2004  Simklubben Ägir            28.77   
                     
 
Gren 2, Utm. 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Persson Velander  2006  Simklubben Ägir            25.97   
Iselinn Eriksson  2006  Simklubben Ägir            26.76   
Thea Holm  2006  Simklubben Ägir            27.34   
Linnea Saete  2006  Simklubben Ägir            27.59   
Olivia Alfredsson  2006  Simklubben Ägir            28.40   
Vanja Brändfors  2006  Simklubben Ägir            29.89   
Andrea Persson  2006  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 2, Utm. 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            27.43   
Alva Anderssom  2007  Simklubben Ägir            36.68   
                     
 
Gren 2, Utm. 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Wallskog  2008  Simklubben Ägir            28.03   
Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            29.76   
Towa Carlberg  2008  Simklubben Ägir            30.17   
Alva Forsberg  2008  Simklubben Ägir            30.31   
Juni D. Linder  2008  Simklubben Ägir            31.05   
Siri Huber  2008  Simklubben Ägir            33.86   
Alva Ekerlid  2008  Simklubben Ägir            37.14   
                     
 
Gren 2, Utm. 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Göthe  2009  Härjedalens Simklubb            28.48   
                     
 
Gren 3, Utm. 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir            36.58   
                     
 
Gren 3, Utm. 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Lööf  2002  Simklubben Ägir            44.33   
                     
 
Gren 3, Utm. 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir            55.94   
                     
 
Gren 3, Utm. 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Svensson  2006  Härjedalens Simklubb            50.83   
Magne Tjärnlund  2006  Härjedalens Simklubb            1:04.83   
                     
 
Gren 3, Utm. 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            58.32   
                     
 
Gren 4, Utm. 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Johansson  2002  Simklubben Ägir            46.91   
                     
 
Gren 4, Utm. 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Alfredsson  2004  Simklubben Ägir            53.85   
Tuva Wallskog  2004  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 4, Utm. 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Persson Paletun  2006  Simklubben Ägir            53.63   
Enya Daabach  2006  Simklubben Ägir            57.39   
Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir            58.32   
Lovisa Andreasson  2006  Simklubben Ägir            1:07.12   
                     
 
Gren 4, Utm. 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            55.29   
Freja Lorentzen  2007  Simklubben Ägir            57.62   
                     
 
Gren 4, Utm. 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            58.29   
Ida Persson Paletun  2008  Simklubben Ägir            1:02.09   
Julia Johansson  2008  Simklubben Ägir            1:06.05   
                     
 
Gren 5, KM 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 2017 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            59.10   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir            1:12.59   
                     
 
Gren 5, KM 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            1:12.05   
Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            1:18.86   
Harry Högström-Nordin  2003  Simklubben Ägir            1:22.84   
                     
 
Gren 5, KM 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            1:23.19   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            1:34.80   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            1:40.20   
                     
 
Gren 6, KM 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            1:14.63   
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            1:20.44   
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir            1:21.69   
Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir            1:23.83   
                     
 
Gren 6, KM 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            1:16.13   
Ella Wesslau  2004  Simklubben Ägir            1:24.94   
Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir            1:30.83   
Kristina Kannegiesser  2004  Simklubben Ägir            DNS   
Tuva Wallskog  2004  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 6, KM 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            1:22.31   
                     
 
Gren 6, KM 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            1:33.82   
                     
 
Gren 7, Utm. 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Toste Wallskog  2006  Simklubben Ägir            29.75   
Axel Lodin  2006  Simklubben Ägir            36.51   
                     
 
Gren 7, Utm. 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kjell Gerrit Heij  2007  Simklubben Ägir            32.86   
                     
 
Gren 7, Utm. 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingmar Brown  2009  Simklubben Ägir            29.46   
                     
 
Gren 7, Utm. 25m Ryggsim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Scott Wikström  2011  Simklubben Ägir            37.23   
                     
 
Gren 8, Utm. 25m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Högström Andersson  2004  Simklubben Ägir            30.01   
                     
 
Gren 8, Utm. 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Saete  2006  Simklubben Ägir            24.74   
Alva Persson Velander  2006  Simklubben Ägir            26.32   
Thea Holm  2006  Simklubben Ägir            30.81   
Iselinn Eriksson  2006  Simklubben Ägir            32.85   
                     
 
Gren 8, Utm. 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Anderssom  2007  Simklubben Ägir            32.92   
                     
 
Gren 8, Utm. 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Siri Huber  2008  Simklubben Ägir            25.72   
Ingrid Jonsson  2008  Simklubben Ägir            26.74   
Linnéa Wallskog  2008  Simklubben Ägir            27.42   
Alva Forsberg  2008  Simklubben Ägir            28.01   
Alva Ekerlid  2008  Simklubben Ägir            28.74   
Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            31.58   
Towa Carlberg  2008  Simklubben Ägir            33.79   
                     
 
Gren 8, Utm. 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Göthe  2009  Härjedalens Simklubb            26.90   
                     
 
Gren 9, Utm. 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir            46.76   
                     
 
Gren 9, Utm. 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Svensson  2006  Härjedalens Simklubb            48.76   
Julius Johansson  2006  Simklubben Ägir            52.84   
Magne Tjärnlund  2006  Härjedalens Simklubb            1:13.05   
August Otterberg  2006  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 9, Utm. 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            54.26   
                     
 
Gren 10, Utm. 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Persson Paletun  2006  Simklubben Ägir            49.25   
Enya Daabach  2006  Simklubben Ägir            54.08   
Theresia Haraldsson  2006  Simklubben Ägir            54.55   
Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir            55.59   
                     
 
Gren 10, Utm. 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            48.37   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            53.76   
Thelma Heiskanen Åkerlund  2007  Simklubben Ägir            1:02.19   
                     
 
Gren 10, Utm. 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            54.55   
Ida Persson Paletun  2008  Simklubben Ägir            1:00.60   
Julia Johansson  2008  Simklubben Ägir            1:06.36   
                     
 
Gren 11, KM 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Andrén  2000  Södertörns Simsällskap            56.85   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir            57.42   
Alexander Sandin  2000  Simklubben Ägir            1:01.39   
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir            1:13.54   
                     
 
Gren 11, KM 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Lööf  2002  Simklubben Ägir            1:14.52   
                     
 
Gren 11, KM 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            59.83   
Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            1:09.58   
Harry Högström-Nordin  2003  Simklubben Ägir            1:11.24   
                     
 
Gren 11, KM 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            1:03.82   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            1:14.53   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            1:14.93   
                     
 
Gren 12, KM 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Johansson  2002  Simklubben Ägir            1:17.96   
                     
 
Gren 12, KM 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            1:06.73   
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir            1:09.55   
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            1:11.09   
Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir            1:16.41   
                     
 
Gren 12, KM 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            1:06.35   
Ella Wesslau  2004  Simklubben Ägir            1:18.90   
Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir            1:21.38   
Fanny Alfredsson  2004  Simklubben Ägir            1:28.57   
Linnea Drewes  2004  Simklubben Ägir            1:35.63   
Kristina Kannegiesser  2004  Simklubben Ägir            DNS   
Tuva Wallskog  2004  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 12, KM 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            1:04.51   
                     
 
Gren 12, KM 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            1:22.16   
Enya Daabach  2006  Simklubben Ägir            1:35.23   
                     
 
Gren 13, Utm. 25m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Toste Wallskog  2006  Simklubben Ägir            24.13   
Axel Lodin  2006  Simklubben Ägir            28.17   
                     
 
Gren 13, Utm. 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kjell Gerrit Heij  2007  Simklubben Ägir            24.62   
                     
 
Gren 13, Utm. 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingmar Brown  2009  Simklubben Ägir            28.59   
                     
 
Gren 14, Utm. 25m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Högström Andersson  2004  Simklubben Ägir            23.95   
                     
 
Gren 14, Utm. 25m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Alfredsson  2006  Simklubben Ägir            22.84   
Thea Holm  2006  Simklubben Ägir            26.58   
Lovisa Andreasson  2006  Simklubben Ägir            26.98   
Andrea Persson  2006  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 14, Utm. 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Lorentzen  2007  Simklubben Ägir            19.98   
My Norrby  2007  Simklubben Ägir            20.26   
Alva Anderssom  2007  Simklubben Ägir            23.77   
Thelma Heiskanen Åkerlund  2007  Simklubben Ägir            27.76   
                     
 
Gren 14, Utm. 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Velander  2008  Simklubben Ägir            24.26   
Ida Persson Paletun  2008  Simklubben Ägir            24.95   
Siri Huber  2008  Simklubben Ägir            24.96   
Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            25.68   
Ingrid Jonsson  2008  Simklubben Ägir            26.64   
Alva Ekerlid  2008  Simklubben Ägir            29.99   
Towa Carlberg  2008  Simklubben Ägir            32.04   
                     
 
Gren 14, Utm. 25m Frisim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Göthe  2009  Härjedalens Simklubb            21.84   
                     
 
Gren 15, Utm. 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir            32.44   
                     
 
Gren 15, Utm. 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Harry Högström-Nordin  2003  Simklubben Ägir            33.16   
                     
 
Gren 15, Utm. 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Häggblad  2004  Simklubben Ägir            35.46   
                     
 
Gren 15, Utm. 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            33.65   
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir            41.04   
                     
 
Gren 15, Utm. 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Svensson  2006  Härjedalens Simklubb            40.50   
Julius Johansson  2006  Simklubben Ägir            48.52   
Magne Tjärnlund  2006  Härjedalens Simklubb            54.00   
August Otterberg  2006  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 15, Utm. 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            43.35   
                     
 
Gren 16, Utm. 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Alfredsson  2004  Simklubben Ägir            41.93   
Kristina Kannegiesser  2004  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 16, Utm. 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Enya Daabach  2006  Simklubben Ägir            42.03   
Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir            43.14   
Theresia Haraldsson  2006  Simklubben Ägir            43.27   
Emma Persson Paletun  2006  Simklubben Ägir            44.30   
Alva Persson Velander  2006  Simklubben Ägir            44.75   
Linnea Saete  2006  Simklubben Ägir            52.14   
Vanja Brändfors  2006  Simklubben Ägir            1:00.27   
                     
 
Gren 16, Utm. 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            41.91   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            44.56   
                     
 
Gren 16, Utm. 50m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Wallskog  2008  Simklubben Ägir            46.97   
Juni D. Linder  2008  Simklubben Ägir            47.42   
Alva Forsberg  2008  Simklubben Ägir            48.75   
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            53.87   
Julia Johansson  2008  Simklubben Ägir            1:01.09   
                     
 
Gren 17, KM 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Andrén  2000  Södertörns Simsällskap            2:52.04   
                     
 
Gren 17, KM 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            3:02.37   
                     
 
Gren 17, KM 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            3:19.02   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            4:03.25   
                     
 
Gren 18, KM 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            2:46.64   
                     
 
Gren 19, Utm. 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Häggblad  2004  Simklubben Ägir            18.06   
                     
 
Gren 19, Utm. 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir            23.47   
                     
 
Gren 19, Utm. 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Toste Wallskog  2006  Simklubben Ägir            34.24   
Axel Lodin  2006  Simklubben Ägir            37.39   
August Otterberg  2006  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 19, Utm. 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            25.92   
Kjell Gerrit Heij  2007  Simklubben Ägir            36.11   
                     
 
Gren 20, Utm. 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Persson Paletun  2006  Simklubben Ägir            23.52   
Alva Persson Velander  2006  Simklubben Ägir            24.28   
Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir            24.87   
Vanja Brändfors  2006  Simklubben Ägir            27.99   
                     
 
Gren 20, Utm. 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            21.73   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            26.53   
                     
 
Gren 20, Utm. 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Wallskog  2008  Simklubben Ägir            23.21   
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            27.03   
Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            32.23   
                     
 
Gren 20, Utm. 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Göthe  2009  Härjedalens Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            5:44.58   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            5:59.07   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir            5:10.44   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            5:05.08   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            5:52.61   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir            1:22.26   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Lööf  2002  Simklubben Ägir            1:40.71   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            1:20.36   
Kristina Kannegiesser  2004  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  16 december 2017 
Licensierad till: Simklubben Ägir  Utskriftstid  14:36