Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  KM/Utmanaren1 HT 2017    Utskriftsdatum  01 oktober 2017   
  Tävlingsort  Brunflo    Utskriftstid  22:52   
  Arrangör  SK Ägir         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 september 2017         
 
 
Gren 1, Utm. 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Gabrielsson  2005  Simklubben Ägir            25.41   
                     
 
Gren 1, Utm. 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Otterberg  2006  Simklubben Ägir            24.79   
Julius Johansson  2006  Simklubben Ägir            25.02   
                     
 
Gren 1, Utm. 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kjell Gerrit Heij  2007  Simklubben Ägir            37.04   
                     
 
Gren 1, Utm. 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Edin Lilja  2008  Simklubben Ägir            36.74   
                     
 
Gren 1, Utm. 25m Ryggsim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmer Edin Lilja  2010  Simklubben Ägir            37.74   
                     
 
Gren 2, Utm. 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Enya Daabach  2006  Simklubben Ägir            23.74   
Theresia Haraldsson  2006  Simklubben Ägir            25.69   
Linnea Saete  2006  Simklubben Ägir            26.99   
Alva Persson Velander  2006  Simklubben Ägir            27.07   
Melissa Häreby  2006  Simklubben Ägir            29.19   
Andrea Persson  2006  Simklubben Ägir            29.63   
Hedda Norrman  2006  Simklubben Ägir            31.25   
Thea Holm  2006  Simklubben Ägir            31.95   
Gisela Tjäder  2006  Simklubben Ägir            40.98   
                     
 
Gren 2, Utm. 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Norrby  2007  Simklubben Ägir            23.58   
                     
 
Gren 2, Utm. 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            23.30   
Linnea Wallskog  2008  Simklubben Ägir            26.53   
Ida Persson Paletun  2008  Simklubben Ägir            26.56   
Siri Huber  2008  Simklubben Ägir            28.59   
Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            29.88   
Ingrid Jonsson  2008  Simklubben Ägir            31.05   
Olivia Stranne  2008  Simklubben Ägir            31.86   
Julia Johansson  2008  Simklubben Ägir            31.91   
Towa Carlberg  2008  Simklubben Ägir            32.16   
                     
 
Gren 3, Utm. 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir            48.40   
                     
 
Gren 3, Utm. 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            50.07   
                     
 
Gren 4, Utm. 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Johansson  2002  Simklubben Ägir            42.09   
                     
 
Gren 4, Utm. 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            39.08   
                     
 
Gren 4, Utm. 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meja Boson  2006  Simklubben Ägir            46.12   
Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir            53.51   
                     
 
Gren 4, Utm. 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            46.37   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            49.52   
                     
 
Gren 5, KM 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Pettersson  2000  Sundsvalls Simsällskap            2:36.41   
                     
 
Gren 5, KM 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            2:34.49   
Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            2:46.61   
                     
 
Gren 5, KM 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            3:09.40   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            3:37.15   
                     
 
Gren 6, KM 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            2:45.10   
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            2:47.25   
Moa Flodin  2003  Simklubben Ägir            3:09.66   
                     
 
Gren 6, KM 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Wesslau  2004  Simklubben Ägir            2:58.48   
Beda Skylare Berglöf  2004  Simklubben Ägir            3:18.27   
Tuva Wallskog  2004  Simklubben Ägir            3:32.22   
Kristina Kannegiesser  2004  Simklubben Ägir            3:41.58   
                     
 
Gren 6, KM 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir            2:44.78   
                     
 
Gren 7, Utm. 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Otterberg  2006  Simklubben Ägir            27.35   
Toste Wallskog  2006  Simklubben Ägir            33.52   
                     
 
Gren 7, Utm. 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kjell Gerrit Heij  2007  Simklubben Ägir            41.83   
                     
 
Gren 7, Utm. 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Edin Lilja  2008  Simklubben Ägir            39.75   
                     
 
Gren 7, Utm. 25m Bröstsim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmer Edin Lilja  2010  Simklubben Ägir            1:06.47   
                     
 
Gren 8, Utm. 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Persson Velander  2006  Simklubben Ägir            26.55   
Enya Daabach  2006  Simklubben Ägir            26.63   
Thea Holm  2006  Simklubben Ägir            29.03   
Melissa Häreby  2006  Simklubben Ägir            29.66   
Iselinn Eriksson  2006  Simklubben Ägir            29.68   
Andrea Persson  2006  Simklubben Ägir            29.71   
Linnea Saete  2006  Simklubben Ägir            29.88   
Theresia Haraldsson  2006  Simklubben Ägir            30.84   
Hedda Norrman  2006  Simklubben Ägir            41.84   
                     
 
Gren 8, Utm. 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            26.37   
                     
 
Gren 8, Utm. 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            25.63   
Olivia Stranne  2008  Simklubben Ägir            29.36   
Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            29.45   
Linnea Wallskog  2008  Simklubben Ägir            29.56   
Julia Johansson  2008  Simklubben Ägir            31.97   
Towa Carlberg  2008  Simklubben Ägir            33.42   
Siri Huber  2008  Simklubben Ägir            35.44   
                     
 
Gren 9, Utm. 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Gabrielsson  2005  Simklubben Ägir            58.26   
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir            1:08.50   
                     
 
Gren 9, Utm. 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            58.26   
                     
 
Gren 10, Utm. 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Svedskog  2005  Simklubben Ägir            53.91   
                     
 
Gren 10, Utm. 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meja Boson  2006  Simklubben Ägir            50.87   
Nova Bergstrand. Ståhl  2006  Simklubben Ägir            53.71   
Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir            1:01.92   
Melissa Häreby  2006  Simklubben Ägir            1:03.79   
Lovisa Andreasson  2006  Simklubben Ägir            1:09.91   
Gisela Tjäder  2006  Simklubben Ägir            1:28.96   
                     
 
Gren 10, Utm. 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            59.67   
                     
 
Gren 10, Utm. 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Persson Paletun  2008  Simklubben Ägir            1:02.77   
                     
 
Gren 11, KM 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir            40.27   
                     
 
Gren 11, KM 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            39.48   
                     
 
Gren 11, KM 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            43.99   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            46.79   
                     
 
Gren 12, KM 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Johansson  2002  Simklubben Ägir            46.61   
                     
 
Gren 12, KM 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            40.80   
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            44.01   
                     
 
Gren 12, KM 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristina Kannegiesser  2004  Simklubben Ägir            46.69   
Tuva Wallskog  2004  Simklubben Ägir            53.77   
                     
 
Gren 12, KM 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            40.82   
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir            46.52   
                     
 
Gren 12, KM 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            49.84   
Emma Persson Paletun  2006  Simklubben Ägir            53.71   
                     
 
Gren 12, KM 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            1:03.74   
                     
 
Gren 13, Utm. 25m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Johansson  2006  Simklubben Ägir            21.53   
Toste Wallskog  2006  Simklubben Ägir            23.08   
August Otterberg  2006  Simklubben Ägir            23.92   
                     
 
Gren 13, Utm. 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kjell Gerrit Heij  2007  Simklubben Ägir            34.28   
                     
 
Gren 13, Utm. 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Edin Lilja  2008  Simklubben Ägir            36.49   
                     
 
Gren 13, Utm. 25m Frisim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmer Edin Lilja  2010  Simklubben Ägir            1:01.02   
                     
 
Gren 14, Utm. 25m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Persson Velander  2006  Simklubben Ägir            19.47   
Enya Daabach  2006  Simklubben Ägir            19.92   
Linnea Saete  2006  Simklubben Ägir            22.07   
Theresia Haraldsson  2006  Simklubben Ägir            23.41   
Melissa Häreby  2006  Simklubben Ägir            23.82   
Gisela Tjäder  2006  Simklubben Ägir            26.89   
Thea Holm  2006  Simklubben Ägir            27.36   
Andrea Persson  2006  Simklubben Ägir            27.50   
Lovisa Andreasson  2006  Simklubben Ägir            29.65   
10  Hedda Norrman  2006  Simklubben Ägir            32.36   
                     
 
Gren 14, Utm. 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Lorentzen  2007  Simklubben Ägir            22.63   
Ebba Westlund  2007  Simklubben Ägir            24.42   
                     
 
Gren 14, Utm. 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            21.10   
Linnea Wallskog  2008  Simklubben Ägir            22.14   
Nelly Velander  2008  Simklubben Ägir            25.86   
Ida Persson Paletun  2008  Simklubben Ägir            26.50   
Siri Huber  2008  Simklubben Ägir            27.80   
Molly Nyberg  2008  Simklubben Ägir            28.26   
Ingrid Jonsson  2008  Simklubben Ägir            28.58   
Olivia Stranne  2008  Simklubben Ägir            29.26   
Julia Johansson  2008  Simklubben Ägir            30.41   
                     
 
Gren 15, Utm. 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ante Kristensson  2005  Simklubben Ägir            44.27   
Alexander Gabrielsson  2005  Simklubben Ägir            44.88   
                     
 
Gren 15, Utm. 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            44.17   
                     
 
Gren 16, Utm. 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Svedskog  2005  Simklubben Ägir            49.61   
                     
 
Gren 16, Utm. 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nova Bergstrand. Ståhl  2006  Simklubben Ägir            44.13   
Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir            47.10   
                     
 
Gren 16, Utm. 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            43.15   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            44.06   
Ebba Westlund  2007  Simklubben Ägir            57.01   
                     
 
Gren 17, Utm. 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir            58.21   
                     
 
Gren 17, Utm. 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            1:10.41   
                     
 
Gren 18, Utm. 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Johansson  2002  Simklubben Ägir            1:15.68   
                     
 
Gren 18, Utm. 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            1:08.21   
Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            1:13.11   
                     
 
Gren 18, Utm. 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ina Björk Hedberg  2004  Simklubben Ägir            1:22.35   
                     
 
Gren 18, Utm. 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            1:25.55   
Meja Boson  2006  Simklubben Ägir            1:31.25   
                     
 
Gren 19, KM 100m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Block  1995  Simklubben Ägir            1:04.40   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            1:05.53   
Pontus Pettersson  2000  Sundsvalls Simsällskap            1:12.99   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir            1:17.69   
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir            1:25.34   
                     
 
Gren 19, KM 100m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            1:14.20   
                     
 
Gren 19, KM 100m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            1:25.75   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            1:33.54   
                     
 
Gren 19, KM 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Svärd  2007  Simklubben Ägir            2:00.16   
                     
 
Gren 20, KM 100m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Johansson  2002  Simklubben Ägir            1:30.89   
                     
 
Gren 20, KM 100m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tess Viggeborn  2003  Simklubben Ägir            1:17.03   
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            1:17.09   
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            1:21.48   
Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            1:22.34   
Moa Flodin  2003  Simklubben Ägir            1:32.98   
                     
 
Gren 20, KM 100m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Eriksson  2004  Simklubben Ägir            1:20.20   
Ella Wesslau  2004  Simklubben Ägir            1:27.96   
Tuva Wallskog  2004  Simklubben Ägir            1:39.95   
Kristina Kannegiesser  2004  Simklubben Ägir            1:41.70   
                     
 
Gren 20, KM 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            1:18.53   
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir            1:21.45   
                     
 
Gren 20, KM 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            1:35.39   
Meja Boson  2006  Simklubben Ägir            1:43.40   
Nova Bergstrand. Ståhl  2006  Simklubben Ägir            1:46.93   
Emma Persson Paletun  2006  Simklubben Ägir            1:47.73   
Nike Wassberg  2006  Simklubben Ägir            1:57.57   
                     
 
Gren 20, KM 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Betzel  2007  Simklubben Ägir            1:54.13   
Jasmine Rydefjord  2007  Simklubben Ägir            2:02.38   
                     
 
Gren 20, KM 100m Medley Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Betzel  2008  Simklubben Ägir            1:57.35   
                     
 
Gren 21, KM 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            9:49.39   
Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            10:45.61   
                     
 
Gren 21, KM 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            11:34.54   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            13:01.22   
                     
 
Gren 22, KM 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            10:27.56   
                     
 
Gren 22, KM 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ina Björk Hedberg  2004  Simklubben Ägir            13:15.51   
                     
 
Gren 22, KM 800m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            13:04.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Ägir  Utskriftstid  22:52