Deltagarlista Gren 1-40 
 
  Tävling  Vårsimiaden Regionsfinal 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Östersund    Utskriftstid  22:59   
  Arrangör  SK Ägir         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 maj 2016         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
60  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  25 m  4:53.90   
56  Hedlund Albin  2003  SUNDSVALL  AA0903  25 m  5:00.49   
61  Nordén Josef  2003  SUNDSVALL  AS0703  25 m  5:58.22   
104  Epäilys Roine  2003  SK ÄGIR  AR3103  25 m  6:03.60   
Wikström Hannes  2003  HÄRNÖSAND  AD0303  25 m  6:04.60   
125  Pettersson Albin  2003  SK ÄGIR  AK7703  25 m  6:05.44   
22  Gillgren Mattias  2003  NJURUNDA  AR0303  25 m  6:06.23   
137  Wassberg Jakob  2003  SK ÄGIR  AR7103  25 m  6:11.09   
111  Högström Nordin Harry  2003  SK ÄGIR  AW4103  25 m  6:13.92   
10  30  Lundblad Vide  2003  NJURUNDA  AD4303  25 m  6:18.99   
11  24  Hansson Anton  2003  NJURUNDA  AO7103  25 m     
12  64  Näsman Markus  2003  SUNDSVALL  AD6103  25 m     
 
Gren 2, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Viggeborn Tess  2003  SK ÄGIR  BE5203  25 m  5:17.83   
141  Zachrisson Selma  2003  SK ÄGIR  AS6803  25 m  5:34.55   
99  Boije Sofia  2003  SK ÄGIR  BC2803  25 m  5:42.28   
113  Jakobsson Filippa  2003  SK ÄGIR  AY0603  25 m  5:57.19   
29  Lundblad Lovisa  2003  NJURUNDA  AM1203  25 m  6:32.72   
92  Axelsson Vilma  2003  SK ÄGIR  BX0403  25 m     
106  Flodin Moa  2003  SK ÄGIR  BX3803  25 m     
118  Lindberg Love-Lee  2003  SK ÄGIR  BX1403  25 m     
126  Rehnstedt Tove  2005  SK ÄGIR  AT7405  25 m     
10  136  Wallskog Tuva  2004  SK ÄGIR  BE3404  25 m     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Ljung Oskar  2008  SOLLEFTEÅ  AB8308  25 m  43.27   
55  Ericsson Anton  2008  SUNDSVALL  AA6708  25 m  47.96   
Linder Philip  2007  HÄRNÖSAND  AC5507  25 m     
135  Wallskog Toste  2006  SK ÄGIR  AJ5306  25 m     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
62  Norlander Nike  2007  SUNDSVALL  AE8407  25 m  23.49   
Sjöberg Linnea  2006  HÄRNÖSAND  AN8806  25 m  23.56   
105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m  23.74   
154  Wesslau Ella  2004  SK ÄGIR  BQ7404  25 m  25.78   
52  Burman Kajsa  2007  SUNDSVALL  AE1607  25 m  27.43   
123  Persson Christina  2004  SK ÄGIR  BQ2604  25 m  28.10   
74  Södervall Alice  2007  SUNDSVALL  AE5607  25 m  28.39   
44  Engström Freja  2007  SOLLEFTEÅ  AA8807  25 m  29.35   
11  Eriksson Wilma  2007  KRAMFORS  AA2607  25 m  29.55   
10  94  Bergstrand Ståhl Nova  2006  SK ÄGIR  AT6606  25 m  31.48   
11  76  Walterstad Amelia  2006  SUNDSVALL  AR5406  25 m  32.84   
12  152  Lidén Embla  2008  KOMETERNA  AA5808  25 m  33.52   
13  138  Wassberg Nike  2006  SK ÄGIR  AR4406  25 m  36.62   
14  31  Smedberg Maya  2006  NJURUNDA  AR8606  25 m  37.51   
15  144  Gustafsson Tyra  2008  HÄRJEDALEN  AB7208  25 m  39.21   
16  15  Blomqvist Alexandra  2007  NJURUNDA  AL8807  25 m     
17  33  Sundström Anna-Klara  2007  NJURUNDA  AH8207  25 m     
18  57  Henningsson Maja  2008  SUNDSVALL  AA6808  25 m     
19  58  Lind Henny  2007  SUNDSVALL  AE6407  25 m     
20  65  Oppgård Jennielee  2008  SUNDSVALL  AA4808  25 m     
21  90  Adhami Diba  2003  SK ÄGIR  CA1203  25 m     
22  95  Betzel Emelie  2008  SK ÄGIR  AB7808  25 m     
23  96  Betzel Linnea  2007  SK ÄGIR  AI0207  25 m     
24  108  Göransson Frida  2003  SK ÄGIR  CA2203  25 m     
25  115  Johansson Julia  2008  SK ÄGIR    25 m     
26  122  Paletun Emma  2006  SK ÄGIR  AT7606  25 m     
27  124  Persson Paletun Ida  2008  SK ÄGIR  AE1608  25 m     
28  134  Wallskog Linnea  2008  SK ÄGIR  AB6808  25 m     
29  150  Vesterström Ellen  2008  HÄRJEDALEN  AE0608  25 m     
30  153  Lezwijn Amy  2004  SK ÄGIR  BU2404  25 m     
 
Gren 5, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
73  Svedin Ludwig  2004  SUNDSVALL  AD7104  25 m  2:33.81   
77  Walterstad Jason  2004  SUNDSVALL  AH5904  25 m  2:44.62   
75  Södervall Axel  2004  SUNDSVALL  AH8904  25 m  2:50.73   
35  Utterström Ludvig  2004  NJURUNDA  AM7304  25 m  3:00.63   
70  Sjödin Anton  2004  SUNDSVALL  AH3904  25 m  3:12.99   
132  Svärd Viktor  2005  SK ÄGIR  AC8305  25 m  3:50.20   
114  Johansson Edvin  2005  SK ÄGIR  AG1905  25 m     
128  Rydefjord Alexander  2005  SK ÄGIR  AF3105  25 m     
 
Gren 6, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
34  Tjernström Lova  2004  NJURUNDA  AC1204  25 m  2:38.23   
50  Beijron Leia  2004  SUNDSVALL  BO5402  25 m  2:40.31   
67  Rautiainen Nadja  2004  SUNDSVALL  AR0204  25 m  2:40.50   
26  Jonasson Hanna  2004  NJURUNDA  AR0604  25 m  2:51.99   
63  Norlander Nova  2004  SUNDSVALL  AV3804  25 m  2:54.68   
68  Renström Halling Clara  2004  SUNDSVALL  AQ8804  25 m  2:55.77   
71  Sundström Nora  2004  SUNDSVALL  AQ9804  25 m  2:58.24   
23  Grönlund Isabelle  2004  NJURUNDA  AR7604  25 m  3:00.03   
10  Eriksson Moa  2004  KRAMFORS  AE1804  25 m  3:01.02   
10  127  Rosberg Sanna  2004  SK ÄGIR  AR2804  25 m  3:03.26   
11  12  Kretz Ella  2004  KRAMFORS  AQ5804  25 m  3:05.38   
12  72  Svedberg Lena  2004  SUNDSVALL  AV6804  25 m  3:05.73   
13  28  Lindblom Ebba  2004  NJURUNDA  AR8404  25 m  3:09.93   
14  136  Wallskog Tuva  2004  SK ÄGIR  BE3404  25 m  3:10.77   
15  32  Sundholm Ida  2005  NJURUNDA  AG2205  25 m  3:17.27   
16  19  Fridlund Alva  2004  NJURUNDA  BE9404  25 m  3:20.94   
17  120  Nyberg Ida  2004  SK ÄGIR  BB1204  25 m  3:20.99   
18  18  Fjellgren Stephanie  2004  NJURUNDA  BL2204  25 m  3:22.15   
19  100  Boson Amanda  2004  SK ÄGIR  BG8804  25 m  3:22.18   
20  27  Jönsson Elin  2004  NJURUNDA  AQ4804  25 m  3:26.44   
21  131  Skylare Berglöf Beda  2004  SK ÄGIR  AK1804  25 m  3:26.46   
22  107  Gustavsson Ida  2004  SK ÄGIR  BG0804  25 m  3:27.67   
23  119  Nasta Irene  2004  SK ÄGIR  BP6404  25 m  3:36.82   
24  Andersson Alva  2005  HÄRNÖSAND  AZ7805  25 m  3:38.55   
25  121  Näsén Josefina  2005  SK ÄGIR  AF7805  25 m  3:46.30   
26  Berglund Moa  2004  HÄRNÖSAND  BB8204  25 m     
27  16  Clarin Elin  2005  NJURUNDA  AG7205  25 m     
28  43  Domeij Signe  2005  SOLLEFTEÅ  AI5805  25 m     
29  45  Engström Linnea  2004  SOLLEFTEÅ  AM8404  25 m     
30  46  Frestadius Agnes  2005  SOLLEFTEÅ  AH7205  25 m     
31  47  Ljung Linnea  2005  SOLLEFTEÅ  AI3805  25 m     
32  49  Wojtowicz Zuzanna  2004  SOLLEFTEÅ  AV5804  25 m     
33  51  Burman Agnes  2004  SUNDSVALL  BA9804  25 m     
34  87  Asplund Cornelia  2005  TIMRÅ SK  BD1805  25 m     
35  97  Björk Hedberg Ina  2004  SK ÄGIR  AY2404  25 m     
36  105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m     
37  109  Hann Ebba  2004  SK ÄGIR  AN6804  25 m     
38  112  Jakobsson Agnes  2005  SK ÄGIR  AF2805  25 m     
39  117  Kannegiesser Kristina  2004  SK ÄGIR  BQ8404  25 m     
40  145  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN  BG9605  25 m     
41  151  Zachrisson Iris  2005  HÄRJEDALEN  AL9205  25 m     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Berglin Joppe  2006  NJURUNDA  AA8706  25 m  46.62   
149  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  51.64   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Öberg Anna  2006  SUNDSVALL  AB9406  25 m  44.03   
54  Ericson Olivia  2006  SUNDSVALL  AB8406  25 m  44.27   
143  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  46.56   
140  Wikström Arwen  2006  SK ÄGIR  AT0606  25 m  51.16   
146  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  52.56   
17  Edin Wilja  2006  NJURUNDA  AR0606  25 m  54.09   
148  Salomonsson Tilda  2006  HÄRJEDALEN  AH0206  25 m  54.47   
53  Ekbladh Isa  2006  SUNDSVALL  AR6206  25 m  55.32   
69  Sjödin Alva  2006  SUNDSVALL  AG8806  25 m  55.40   
10  Sjöberg Linnea  2006  HÄRNÖSAND  AN8806  25 m  58.40   
11  13  Alamaa Tea  2006  NJURUNDA  AH3206  25 m  59.21   
12  147  Konatowska Alicja  2006  HÄRJEDALEN  AD5206  25 m  1:00.84   
13  142  Edén Molly  2006  HÄRJEDALEN  AD4206  25 m  1:00.96   
14  101  Boson Meja  2006  SK ÄGIR  AR7206  25 m  1:01.92   
15  20  Fridlund Tuva  2006  NJURUNDA  AR1806  25 m     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Linder Philip  2007  HÄRNÖSAND  AC5507  25 m  27.02   
55  Ericsson Anton  2008  SUNDSVALL  AA6708  25 m  28.84   
135  Wallskog Toste  2006  SK ÄGIR  AJ5306  25 m  33.51   
48  Ljung Oskar  2008  SOLLEFTEÅ  AB8308  25 m     
59  Melander Edvin  2006  SUNDSVALL  AM9706  25 m     
93  Bergstrand Daniel  2004  SK ÄGIR  AV4904  25 m     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
62  Norlander Nike  2007  SUNDSVALL  AE8407  25 m  22.45   
52  Burman Kajsa  2007  SUNDSVALL  AE1607  25 m  24.44   
96  Betzel Linnea  2007  SK ÄGIR  AI0207  25 m  25.84   
11  Eriksson Wilma  2007  KRAMFORS  AA2607  25 m  26.55   
15  Blomqvist Alexandra  2007  NJURUNDA  AL8807  25 m  26.89   
33  Sundström Anna-Klara  2007  NJURUNDA  AH8207  25 m  27.00   
76  Walterstad Amelia  2006  SUNDSVALL  AR5406  25 m  27.03   
129  Rydefjord Jasmine  2007  SK ÄGIR  AB7807  25 m  27.40   
44  Engström Freja  2007  SOLLEFTEÅ  AA8807  25 m  27.72   
10  152  Lidén Embla  2008  KOMETERNA  AA5808  25 m  28.39   
11  58  Lind Henny  2007  SUNDSVALL  AE6407  25 m  29.30   
12  94  Bergstrand Ståhl Nova  2006  SK ÄGIR  AT6606  25 m  29.87   
13  74  Södervall Alice  2007  SUNDSVALL  AE5607  25 m  29.91   
14  123  Persson Christina  2004  SK ÄGIR  BQ2604  25 m  31.23   
15  138  Wassberg Nike  2006  SK ÄGIR  AR4406  25 m  31.45   
16  134  Wallskog Linnea  2008  SK ÄGIR  AB6808  25 m  31.60   
17  57  Henningsson Maja  2008  SUNDSVALL  AA6808  25 m  32.10   
18  144  Gustafsson Tyra  2008  HÄRJEDALEN  AB7208  25 m  33.87   
19  65  Oppgård Jennielee  2008  SUNDSVALL  AA4808  25 m  34.45   
20  31  Smedberg Maya  2006  NJURUNDA  AR8606  25 m  35.05   
21  Marklund My  2005  HÄRNÖSAND  BK0605  25 m     
22  90  Adhami Diba  2003  SK ÄGIR  CA1203  25 m     
23  95  Betzel Emelie  2008  SK ÄGIR  AB7808  25 m     
24  105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m     
25  108  Göransson Frida  2003  SK ÄGIR  CA2203  25 m     
26  115  Johansson Julia  2008  SK ÄGIR    25 m     
27  122  Paletun Emma  2006  SK ÄGIR  AT7606  25 m     
28  124  Persson Paletun Ida  2008  SK ÄGIR  AE1608  25 m     
29  150  Vesterström Ellen  2008  HÄRJEDALEN  AE0608  25 m     
30  153  Lezwijn Amy  2004  SK ÄGIR  BU2404  25 m     
31  154  Wesslau Ella  2004  SK ÄGIR  BQ7404  25 m     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
60  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  25 m  1:24.96   
73  Svedin Ludwig  2004  SUNDSVALL  AD7104  25 m  1:25.08   
64  Näsman Markus  2003  SUNDSVALL  AD6103  25 m  1:26.93   
56  Hedlund Albin  2003  SUNDSVALL  AA0903  25 m  1:29.67   
61  Nordén Josef  2003  SUNDSVALL  AS0703  25 m  1:35.08   
Wikström Hannes  2003  HÄRNÖSAND  AD0303  25 m  1:36.00   
137  Wassberg Jakob  2003  SK ÄGIR  AR7103  25 m  1:41.09   
30  Lundblad Vide  2003  NJURUNDA  AD4303  25 m  1:42.75   
24  Hansson Anton  2003  NJURUNDA  AO7103  25 m  1:50.14   
10  104  Epäilys Roine  2003  SK ÄGIR  AR3103  25 m  1:51.55   
11  111  Högström Nordin Harry  2003  SK ÄGIR  AW4103  25 m  1:51.61   
12  75  Södervall Axel  2004  SUNDSVALL  AH8904  25 m  1:51.81   
13  125  Pettersson Albin  2003  SK ÄGIR  AK7703  25 m  1:52.07   
14  35  Utterström Ludvig  2004  NJURUNDA  AM7304  25 m  2:02.71   
15  114  Johansson Edvin  2005  SK ÄGIR  AG1905  25 m     
16  128  Rydefjord Alexander  2005  SK ÄGIR  AF3105  25 m     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
78  Öberg Alice  2003  SUNDSVALL  AN2803  25 m  1:24.44   
109  Hann Ebba  2004  SK ÄGIR  AN6804  25 m  1:27.53   
98  Blücher Greta  2003  SK ÄGIR  AG1403  25 m  1:29.49   
139  Viggeborn Tess  2003  SK ÄGIR  BE5203  25 m  1:30.29   
Björlin Line  2003  HÄRNÖSAND  BB9603  25 m  1:33.00   
50  Beijron Leia  2004  SUNDSVALL  BO5402  25 m  1:33.23   
118  Lindberg Love-Lee  2003  SK ÄGIR  BX1403  25 m  1:37.33   
67  Rautiainen Nadja  2004  SUNDSVALL  AR0204  25 m  1:37.66   
28  Lindblom Ebba  2004  NJURUNDA  AR8404  25 m  1:38.68   
10  45  Engström Linnea  2004  SOLLEFTEÅ  AM8404  25 m  1:38.94   
11  141  Zachrisson Selma  2003  SK ÄGIR  AS6803  25 m  1:39.04   
12  Persson Johanna  2003  HÄRNÖSAND  BB4803  25 m  1:39.79   
13  112  Jakobsson Agnes  2005  SK ÄGIR  AF2805  25 m  1:39.88   
14  113  Jakobsson Filippa  2003  SK ÄGIR  AY0603  25 m  1:39.88   
15  18  Fjellgren Stephanie  2004  NJURUNDA  BL2204  25 m  1:40.83   
16  63  Norlander Nova  2004  SUNDSVALL  AV3804  25 m  1:41.15   
17  130  Skylare Berglöf Anna  2003  SK ÄGIR  AY2603  25 m  1:41.62   
18  71  Sundström Nora  2004  SUNDSVALL  AQ9804  25 m  1:42.25   
19  10  Eriksson Moa  2004  KRAMFORS  AE1804  25 m  1:43.15   
20  99  Boije Sofia  2003  SK ÄGIR  BC2803  25 m  1:44.78   
21  51  Burman Agnes  2004  SUNDSVALL  BA9804  25 m  1:47.11   
22  120  Nyberg Ida  2004  SK ÄGIR  BB1204  25 m  1:47.55   
23  12  Kretz Ella  2004  KRAMFORS  AQ5804  25 m  1:48.02   
24  127  Rosberg Sanna  2004  SK ÄGIR  AR2804  25 m  1:48.06   
25  133  Wahlund Elin  2003  SK ÄGIR  BX2403  25 m  1:48.35   
26  102  Brynger Lovisa  2003  SK ÄGIR  BM1203  25 m  1:50.90   
27  91  Agerberg Emma  2003  SK ÄGIR  BE6203  25 m  1:51.45   
28  72  Svedberg Lena  2004  SUNDSVALL  AV6804  25 m  1:51.55   
29  88  Carlzén Emelie  2003  TIMRÅ SK  BB1203  25 m  1:52.14   
30  27  Jönsson Elin  2004  NJURUNDA  AQ4804  25 m  1:53.37   
31  29  Lundblad Lovisa  2003  NJURUNDA  AM1203  25 m  1:53.67   
32  100  Boson Amanda  2004  SK ÄGIR  BG8804  25 m  1:53.93   
33  26  Jonasson Hanna  2004  NJURUNDA  AR0604  25 m  1:53.99   
34  119  Nasta Irene  2004  SK ÄGIR  BP6404  25 m  1:54.84   
35  46  Frestadius Agnes  2005  SOLLEFTEÅ  AH7205  25 m  1:54.99   
36  66  Pettersson Agnes  2004  SUNDSVALL  BE0404  25 m  1:55.16   
37  23  Grönlund Isabelle  2004  NJURUNDA  AR7604  25 m  1:56.49   
38  107  Gustavsson Ida  2004  SK ÄGIR  BG0804  25 m  1:56.49   
39  110  Hedman Hanna  2003  SK ÄGIR  AY7403  25 m  1:56.70   
40  Sjöberg Linnea  2006  HÄRNÖSAND  AN8806  25 m  1:56.92   
41  131  Skylare Berglöf Beda  2004  SK ÄGIR  AK1804  25 m  2:00.49   
42  49  Wojtowicz Zuzanna  2004  SOLLEFTEÅ  AV5804  25 m  2:00.78   
43  106  Flodin Moa  2003  SK ÄGIR  BX3803  25 m  2:00.95   
44  Andersson Alva  2005  HÄRNÖSAND  AZ7805  25 m  2:01.68   
45  136  Wallskog Tuva  2004  SK ÄGIR  BE3404  25 m  2:04.45   
46  92  Axelsson Vilma  2003  SK ÄGIR  BX0403  25 m  2:04.69   
47  Berglund Moa  2004  HÄRNÖSAND  BB8204  50 m  2:05.30   
48  145  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN  BG9605  25 m  2:06.53   
49  47  Ljung Linnea  2005  SOLLEFTEÅ  AI3805  25 m  2:09.51   
50  87  Asplund Cornelia  2005  TIMRÅ SK  BD1805  25 m  2:20.64   
51  16  Clarin Elin  2005  NJURUNDA  AG7205  25 m  2:21.55   
52  97  Björk Hedberg Ina  2004  SK ÄGIR  AY2404  25 m  2:23.65   
53  43  Domeij Signe  2005  SOLLEFTEÅ  AI5805  25 m  2:30.70   
54  21  Frödin Elin  2005  NJURUNDA  BA0405  25 m     
55  42  Andersson Maija  2005  SOLLEFTEÅ  AV1405  25 m     
56  105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m     
57  116  Jonasson Ebba  2003  SK ÄGIR  BX4803  25 m     
58  117  Kannegiesser Kristina  2004  SK ÄGIR  BQ8404  25 m     
59  121  Näsén Josefina  2005  SK ÄGIR  AF7805  25 m     
60  126  Rehnstedt Tove  2005  SK ÄGIR  AT7405  25 m     
61  151  Zachrisson Iris  2005  HÄRJEDALEN  AL9205  25 m     
 
Gren 13, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Berglin Joppe  2006  NJURUNDA  AA8706  25 m  39.35   
149  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  43.33   
Linder Philip  2007  HÄRNÖSAND  AC5507  25 m  50.69   
55  Ericsson Anton  2008  SUNDSVALL  AA6708  25 m  52.77   
 
Gren 14, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  36.98   
Wikström Ebba  2006  HÄRNÖSAND  AB1606  25 m  38.21   
79  Öberg Anna  2006  SUNDSVALL  AB9406  25 m  38.26   
62  Norlander Nike  2007  SUNDSVALL  AE8407  25 m  39.42   
54  Ericson Olivia  2006  SUNDSVALL  AB8406  25 m  39.68   
105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m  40.92   
Marklund My  2005  HÄRNÖSAND  BK0605  25 m  42.46   
53  Ekbladh Isa  2006  SUNDSVALL  AR6206  25 m  44.25   
52  Burman Kajsa  2007  SUNDSVALL  AE1607  25 m  44.46   
10  142  Edén Molly  2006  HÄRJEDALEN  AD4206  25 m  44.70   
11  140  Wikström Arwen  2006  SK ÄGIR  AT0606  25 m  44.82   
12  69  Sjödin Alva  2006  SUNDSVALL  AG8806  25 m  45.39   
13  11  Eriksson Wilma  2007  KRAMFORS  AA2607  25 m  45.58   
14  147  Konatowska Alicja  2006  HÄRJEDALEN  AD5206  25 m  46.71   
15  146  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  47.19   
16  148  Salomonsson Tilda  2006  HÄRJEDALEN  AH0206  25 m  47.29   
17  Sjöberg Linnea  2006  HÄRNÖSAND  AN8806  25 m  47.93   
18  17  Edin Wilja  2006  NJURUNDA  AR0606  25 m  50.87   
19  101  Boson Meja  2006  SK ÄGIR  AR7206  25 m  51.09   
20  44  Engström Freja  2007  SOLLEFTEÅ  AA8807  25 m  51.84   
21  154  Wesslau Ella  2004  SK ÄGIR  BQ7404  25 m  52.13   
22  13  Alamaa Tea  2006  NJURUNDA  AH3206  25 m  53.38   
23  58  Lind Henny  2007  SUNDSVALL  AE6407  25 m  54.07   
24  76  Walterstad Amelia  2006  SUNDSVALL  AR5406  25 m  54.88   
25  15  Blomqvist Alexandra  2007  NJURUNDA  AL8807  25 m  55.55   
26  152  Lidén Embla  2008  KOMETERNA  AA5808  25 m  59.22   
27  138  Wassberg Nike  2006  SK ÄGIR  AR4406  25 m  1:02.07   
28  25  Hansson Evelina  2006  NJURUNDA  AR5606  25 m  1:07.60   
29  65  Oppgård Jennielee  2008  SUNDSVALL  AA4808  25 m  1:11.72   
30  144  Gustafsson Tyra  2008  HÄRJEDALEN  AB7208  25 m  1:28.80   
31  57  Henningsson Maja  2008  SUNDSVALL  AA6808  25 m  1:34.41   
32  20  Fridlund Tuva  2006  NJURUNDA  AR1806  25 m     
33  74  Södervall Alice  2007  SUNDSVALL  AE5607  25 m     
34  90  Adhami Diba  2003  SK ÄGIR  CA1203  25 m     
35  94  Bergstrand Ståhl Nova  2006  SK ÄGIR  AT6606  25 m     
36  108  Göransson Frida  2003  SK ÄGIR  CA2203  25 m     
37  134  Wallskog Linnea  2008  SK ÄGIR  AB6808  25 m     
38  150  Vesterström Ellen  2008  HÄRJEDALEN  AE0608  25 m     
39  153  Lezwijn Amy  2004  SK ÄGIR  BU2404  25 m     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
56  Hedlund Albin  2003  SUNDSVALL  AA0903  25 m  1:11.12   
60  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  25 m  1:18.67   
77  Walterstad Jason  2004  SUNDSVALL  AH5904  25 m  1:22.99   
64  Näsman Markus  2003  SUNDSVALL  AD6103  25 m  1:23.70   
22  Gillgren Mattias  2003  NJURUNDA  AR0303  25 m  1:24.84   
61  Nordén Josef  2003  SUNDSVALL  AS0703  25 m  1:24.97   
125  Pettersson Albin  2003  SK ÄGIR  AK7703  25 m  1:25.80   
104  Epäilys Roine  2003  SK ÄGIR  AR3103  25 m  1:27.58   
137  Wassberg Jakob  2003  SK ÄGIR  AR7103  25 m  1:29.60   
10  Wikström Hannes  2003  HÄRNÖSAND  AD0303  25 m  1:33.37   
11  35  Utterström Ludvig  2004  NJURUNDA  AM7304  25 m  1:36.89   
12  30  Lundblad Vide  2003  NJURUNDA  AD4303  25 m  1:37.05   
13  75  Södervall Axel  2004  SUNDSVALL  AH8904  25 m  1:39.48   
14  24  Hansson Anton  2003  NJURUNDA  AO7103  25 m  1:40.64   
15  111  Högström Nordin Harry  2003  SK ÄGIR  AW4103  25 m  1:41.20   
16  128  Rydefjord Alexander  2005  SK ÄGIR  AF3105  25 m  1:41.49   
17  70  Sjödin Anton  2004  SUNDSVALL  AH3904  25 m  1:41.85   
18  114  Johansson Edvin  2005  SK ÄGIR  AG1905  25 m     
19  132  Svärd Viktor  2005  SK ÄGIR  AC8305  25 m     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
34  Tjernström Lova  2004  NJURUNDA  AC1204  25 m  1:19.80   
67  Rautiainen Nadja  2004  SUNDSVALL  AR0204  25 m  1:20.32   
78  Öberg Alice  2003  SUNDSVALL  AN2803  25 m  1:21.08   
113  Jakobsson Filippa  2003  SK ÄGIR  AY0603  25 m  1:22.20   
139  Viggeborn Tess  2003  SK ÄGIR  BE5203  25 m  1:23.36   
99  Boije Sofia  2003  SK ÄGIR  BC2803  25 m  1:24.12   
98  Blücher Greta  2003  SK ÄGIR  AG1403  25 m  1:25.37   
109  Hann Ebba  2004  SK ÄGIR  AN6804  25 m  1:25.64   
121  Näsén Josefina  2005  SK ÄGIR  AF7805  25 m  1:26.93   
10  63  Norlander Nova  2004  SUNDSVALL  AV3804  25 m  1:27.24   
11  141  Zachrisson Selma  2003  SK ÄGIR  AS6803  25 m  1:28.01   
12  Persson Johanna  2003  HÄRNÖSAND  BB4803  25 m  1:28.02   
13  50  Beijron Leia  2004  SUNDSVALL  BO5402  25 m  1:30.12   
14  127  Rosberg Sanna  2004  SK ÄGIR  AR2804  25 m  1:30.66   
15  68  Renström Halling Clara  2004  SUNDSVALL  AQ8804  25 m  1:31.70   
16  66  Pettersson Agnes  2004  SUNDSVALL  BE0404  25 m  1:33.35   
17  26  Jonasson Hanna  2004  NJURUNDA  AR0604  25 m  1:33.49   
18  29  Lundblad Lovisa  2003  NJURUNDA  AM1203  25 m  1:33.73   
19  136  Wallskog Tuva  2004  SK ÄGIR  BE3404  25 m  1:35.10   
20  45  Engström Linnea  2004  SOLLEFTEÅ  AM8404  25 m  1:36.25   
21  12  Kretz Ella  2004  KRAMFORS  AQ5804  25 m  1:36.57   
22  112  Jakobsson Agnes  2005  SK ÄGIR  AF2805  25 m  1:39.19   
23  120  Nyberg Ida  2004  SK ÄGIR  BB1204  25 m  1:39.45   
24  23  Grönlund Isabelle  2004  NJURUNDA  AR7604  25 m  1:40.23   
25  100  Boson Amanda  2004  SK ÄGIR  BG8804  25 m  1:40.28   
26  133  Wahlund Elin  2003  SK ÄGIR  BX2403  25 m  1:40.34   
27  Björlin Line  2003  HÄRNÖSAND  BB9603  25 m  1:42.20   
28  19  Fridlund Alva  2004  NJURUNDA  BE9404  25 m  1:42.99   
29  28  Lindblom Ebba  2004  NJURUNDA  AR8404  25 m  1:43.55   
30  46  Frestadius Agnes  2005  SOLLEFTEÅ  AH7205  25 m  1:44.06   
31  107  Gustavsson Ida  2004  SK ÄGIR  BG0804  25 m  1:44.67   
32  119  Nasta Irene  2004  SK ÄGIR  BP6404  25 m  1:45.18   
33  131  Skylare Berglöf Beda  2004  SK ÄGIR  AK1804  25 m  1:46.25   
34  106  Flodin Moa  2003  SK ÄGIR  BX3803  25 m  1:46.42   
35  88  Carlzén Emelie  2003  TIMRÅ SK  BB1203  25 m  1:47.94   
36  27  Jönsson Elin  2004  NJURUNDA  AQ4804  25 m  1:48.58   
37  110  Hedman Hanna  2003  SK ÄGIR  AY7403  25 m  1:48.66   
38  51  Burman Agnes  2004  SUNDSVALL  BA9804  25 m  1:49.46   
39  49  Wojtowicz Zuzanna  2004  SOLLEFTEÅ  AV5804  25 m  1:50.23   
40  18  Fjellgren Stephanie  2004  NJURUNDA  BL2204  25 m  1:51.26   
41  102  Brynger Lovisa  2003  SK ÄGIR  BM1203  25 m  1:51.56   
42  97  Björk Hedberg Ina  2004  SK ÄGIR  AY2404  25 m  1:53.20   
43  32  Sundholm Ida  2005  NJURUNDA  AG2205  25 m  1:54.00   
44  43  Domeij Signe  2005  SOLLEFTEÅ  AI5805  50 m  2:39.99   
45  Andersson Alva  2005  HÄRNÖSAND  AZ7805  25 m     
46  Berglund Moa  2004  HÄRNÖSAND  BB8204  25 m     
47  16  Clarin Elin  2005  NJURUNDA  AG7205  25 m     
48  21  Frödin Elin  2005  NJURUNDA  BA0405  25 m     
49  47  Ljung Linnea  2005  SOLLEFTEÅ  AI3805  25 m     
50  87  Asplund Cornelia  2005  TIMRÅ SK  BD1805  25 m     
51  91  Agerberg Emma  2003  SK ÄGIR  BE6203  25 m     
52  92  Axelsson Vilma  2003  SK ÄGIR  BX0403  25 m     
53  105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m     
54  116  Jonasson Ebba  2003  SK ÄGIR  BX4803  25 m     
55  117  Kannegiesser Kristina  2004  SK ÄGIR  BQ8404  25 m     
56  118  Lindberg Love-Lee  2003  SK ÄGIR  BX1403  25 m     
57  145  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN  BG9605  25 m     
58  151  Zachrisson Iris  2005  HÄRJEDALEN  AL9205  25 m     
 
Gren 17, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Berglin Joppe  2006  NJURUNDA  AA8706  25 m  1:41.75   
 
Gren 18, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  1:33.13   
54  Ericson Olivia  2006  SUNDSVALL  AB8406  25 m  1:40.42   
140  Wikström Arwen  2006  SK ÄGIR  AT0606  25 m  1:55.97   
146  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  1:59.56   
Wikström Ebba  2006  HÄRNÖSAND  AB1606  25 m     
53  Ekbladh Isa  2006  SUNDSVALL  AR6206  25 m     
69  Sjödin Alva  2006  SUNDSVALL  AG8806  25 m     
79  Öberg Anna  2006  SUNDSVALL  AB9406  25 m     
101  Boson Meja  2006  SK ÄGIR  AR7206  25 m     
10  142  Edén Molly  2006  HÄRJEDALEN  AD4206  25 m     
 
Gren 19, 4X100m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
80  Sundsvall Mix Lag 1  2003  SUNDSVALL    25 m  5:30.00   
83  Sundsvall Mix Lag 2  2003  SUNDSVALL    25 m  5:30.00   
84  Sundsvall Mix Lag 3  2003  SUNDSVALL    25 m  6:00.00   
41  Njurunda Mix Lag 3  2003  NJURUNDA    25 m  6:40.02   
38  Njurunda Mix Lag 1  2003  NJURUNDA    25 m     
39  Njurunda Mix Lag 2  2003  NJURUNDA    25 m     
 
Gren 20, 4X50m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
81  Sundsvall Mix Lag 1  2006  SUNDSVALL    25 m  2:55.00   
82  Sundsvall Mix Lag 2  2005  SUNDSVALL    25 m  3:05.00   
36  Njurunda Mix Lag 1  2006  NJURUNDA    25 m  3:31.13   
40  Njurunda Mix Lag 2  2006  NJURUNDA    25 m     
85  Sundsvall Mix Lag 3  2005  SUNDSVALL    25 m     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Viggeborn Tess  2003  SK ÄGIR  BE5203  25 m  1:16.47   
109  Hann Ebba  2004  SK ÄGIR  AN6804  25 m  1:23.25   
113  Jakobsson Filippa  2003  SK ÄGIR  AY0603  25 m  1:25.76   
98  Blücher Greta  2003  SK ÄGIR  AG1403  25 m  1:28.17   
121  Näsén Josefina  2005  SK ÄGIR  AF7805  25 m  1:30.55   
141  Zachrisson Selma  2003  SK ÄGIR  AS6803  25 m  1:41.18   
120  Nyberg Ida  2004  SK ÄGIR  BB1204  25 m  1:48.36   
72  Svedberg Lena  2004  SUNDSVALL  AV6804  25 m  1:55.15   
12  Kretz Ella  2004  KRAMFORS  AQ5804  25 m     
10  18  Fjellgren Stephanie  2004  NJURUNDA  BL2204  25 m     
11  19  Fridlund Alva  2004  NJURUNDA  BE9404  25 m     
12  23  Grönlund Isabelle  2004  NJURUNDA  AR7604  25 m     
13  26  Jonasson Hanna  2004  NJURUNDA  AR0604  25 m     
14  27  Jönsson Elin  2004  NJURUNDA  AQ4804  25 m     
15  28  Lindblom Ebba  2004  NJURUNDA  AR8404  25 m     
16  29  Lundblad Lovisa  2003  NJURUNDA  AM1203  25 m     
17  34  Tjernström Lova  2004  NJURUNDA  AC1204  25 m     
18  97  Björk Hedberg Ina  2004  SK ÄGIR  AY2404  25 m     
19  99  Boije Sofia  2003  SK ÄGIR  BC2803  25 m     
20  118  Lindberg Love-Lee  2003  SK ÄGIR  BX1403  25 m     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
56  Hedlund Albin  2003  SUNDSVALL  AA0903  25 m  1:15.65   
60  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  25 m  1:23.81   
Wikström Hannes  2003  HÄRNÖSAND  AD0303  25 m  1:35.01   
77  Walterstad Jason  2004  SUNDSVALL  AH5904  25 m  1:40.14   
35  Utterström Ludvig  2004  NJURUNDA  AM7304  25 m  1:44.94   
132  Svärd Viktor  2005  SK ÄGIR  AC8305  25 m  1:48.52   
22  Gillgren Mattias  2003  NJURUNDA  AR0303  25 m     
61  Nordén Josef  2003  SUNDSVALL  AS0703  25 m     
70  Sjödin Anton  2004  SUNDSVALL  AH3904  25 m     
10  104  Epäilys Roine  2003  SK ÄGIR  AR3103  25 m     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  45.37   
79  Öberg Anna  2006  SUNDSVALL  AB9406  25 m  48.48   
Wikström Ebba  2006  HÄRNÖSAND  AB1606  25 m  50.01   
69  Sjödin Alva  2006  SUNDSVALL  AG8806  25 m  50.17   
54  Ericson Olivia  2006  SUNDSVALL  AB8406  25 m  50.57   
62  Norlander Nike  2007  SUNDSVALL  AE8407  25 m  51.92   
Sjöberg Linnea  2006  HÄRNÖSAND  AN8806  25 m  52.64   
105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m  52.80   
146  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  54.35   
10  142  Edén Molly  2006  HÄRJEDALEN  AD4206  25 m  54.39   
11  148  Salomonsson Tilda  2006  HÄRJEDALEN  AH0206  25 m  56.99   
12  17  Edin Wilja  2006  NJURUNDA  AR0606  25 m  57.19   
13  52  Burman Kajsa  2007  SUNDSVALL  AE1607  25 m  57.20   
14  20  Fridlund Tuva  2006  NJURUNDA  AR1806  25 m  58.06   
15  140  Wikström Arwen  2006  SK ÄGIR  AT0606  25 m  58.75   
16  74  Södervall Alice  2007  SUNDSVALL  AE5607  25 m  58.80   
17  13  Alamaa Tea  2006  NJURUNDA  AH3206  25 m  1:01.14   
18  76  Walterstad Amelia  2006  SUNDSVALL  AR5406  25 m  1:02.19   
19  147  Konatowska Alicja  2006  HÄRJEDALEN  AD5206  25 m  1:04.03   
20  44  Engström Freja  2007  SOLLEFTEÅ  AA8807  25 m  1:04.23   
21  11  Eriksson Wilma  2007  KRAMFORS  AA2607  25 m  1:05.38   
22  15  Blomqvist Alexandra  2007  NJURUNDA  AL8807  25 m  1:06.05   
23  33  Sundström Anna-Klara  2007  NJURUNDA  AH8207  25 m  1:11.32   
24  152  Lidén Embla  2008  KOMETERNA  AA5808  25 m  1:12.59   
25  138  Wassberg Nike  2006  SK ÄGIR  AR4406  25 m  1:37.75   
26  Marklund My  2005  HÄRNÖSAND  BK0605  25 m     
27  25  Hansson Evelina  2006  NJURUNDA  AR5606  25 m     
28  31  Smedberg Maya  2006  NJURUNDA  AR8606  25 m     
29  90  Adhami Diba  2003  SK ÄGIR  CA1203  25 m     
30  94  Bergstrand Ståhl Nova  2006  SK ÄGIR  AT6606  25 m     
31  101  Boson Meja  2006  SK ÄGIR  AR7206  25 m     
32  108  Göransson Frida  2003  SK ÄGIR  CA2203  25 m     
33  123  Persson Christina  2004  SK ÄGIR  BQ2604  25 m     
34  129  Rydefjord Jasmine  2007  SK ÄGIR  AB7807  25 m     
35  134  Wallskog Linnea  2008  SK ÄGIR  AB6808  25 m     
36  144  Gustafsson Tyra  2008  HÄRJEDALEN  AB7208  25 m     
37  150  Vesterström Ellen  2008  HÄRJEDALEN  AE0608  25 m     
38  153  Lezwijn Amy  2004  SK ÄGIR  BU2404  25 m     
39  154  Wesslau Ella  2004  SK ÄGIR  BQ7404  25 m     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Berglin Joppe  2006  NJURUNDA  AA8706  25 m  52.07   
149  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  55.57   
Linder Philip  2007  HÄRNÖSAND  AC5507  25 m  1:04.33   
55  Ericsson Anton  2008  SUNDSVALL  AA6708  25 m  1:19.17   
48  Ljung Oskar  2008  SOLLEFTEÅ  AB8308  25 m  1:30.12   
93  Bergstrand Daniel  2004  SK ÄGIR  AV4904  25 m     
 
Gren 25, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Jakobsson Agnes  2005  SK ÄGIR  AF2805  25 m  1:31.92   
121  Näsén Josefina  2005  SK ÄGIR  AF7805  25 m  1:36.12   
151  Zachrisson Iris  2005  HÄRJEDALEN  AL9205  25 m  1:42.90   
32  Sundholm Ida  2005  NJURUNDA  AG2205  25 m  1:43.66   
126  Rehnstedt Tove  2005  SK ÄGIR  AT7405  25 m  1:49.56   
Andersson Alva  2005  HÄRNÖSAND  AZ7805  25 m  1:52.66   
148  Salomonsson Tilda  2006  HÄRJEDALEN  AH0206  25 m  1:57.27   
16  Clarin Elin  2005  NJURUNDA  AG7205  25 m     
21  Frödin Elin  2005  NJURUNDA  BA0405  25 m     
10  43  Domeij Signe  2005  SOLLEFTEÅ  AI5805  25 m     
11  47  Ljung Linnea  2005  SOLLEFTEÅ  AI3805  25 m     
12  142  Edén Molly  2006  HÄRJEDALEN  AD4206  25 m     
13  145  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN  BG9605  25 m     
14  147  Konatowska Alicja  2006  HÄRJEDALEN  AD5206  25 m     
 
Gren 26, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Svärd Viktor  2005  SK ÄGIR  AC8305  25 m  1:35.31   
128  Rydefjord Alexander  2005  SK ÄGIR  AF3105  25 m  1:46.88   
114  Johansson Edvin  2005  SK ÄGIR  AG1905  25 m     
149  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m     
 
Gren 27, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Viggeborn Tess  2003  SK ÄGIR  BE5203  25 m  1:07.38   
34  Tjernström Lova  2004  NJURUNDA  AC1204  25 m  1:09.95   
78  Öberg Alice  2003  SUNDSVALL  AN2803  25 m  1:10.21   
67  Rautiainen Nadja  2004  SUNDSVALL  AR0204  25 m  1:11.83   
141  Zachrisson Selma  2003  SK ÄGIR  AS6803  25 m  1:11.96   
89  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  1:12.81   
99  Boije Sofia  2003  SK ÄGIR  BC2803  25 m  1:12.93   
98  Blücher Greta  2003  SK ÄGIR  AG1403  25 m  1:13.39   
Persson Johanna  2003  HÄRNÖSAND  BB4803  25 m  1:14.50   
10  50  Beijron Leia  2004  SUNDSVALL  BO5402  25 m  1:14.93   
11  Björlin Line  2003  HÄRNÖSAND  BB9603  25 m  1:16.73   
12  88  Carlzén Emelie  2003  TIMRÅ SK  BB1203  25 m  1:17.44   
13  118  Lindberg Love-Lee  2003  SK ÄGIR  BX1403  25 m  1:17.44   
14  113  Jakobsson Filippa  2003  SK ÄGIR  AY0603  25 m  1:17.99   
15  109  Hann Ebba  2004  SK ÄGIR  AN6804  25 m  1:20.02   
16  63  Norlander Nova  2004  SUNDSVALL  AV3804  25 m  1:20.46   
17  68  Renström Halling Clara  2004  SUNDSVALL  AQ8804  25 m  1:21.20   
18  29  Lundblad Lovisa  2003  NJURUNDA  AM1203  25 m  1:21.33   
19  26  Jonasson Hanna  2004  NJURUNDA  AR0604  25 m  1:21.83   
20  28  Lindblom Ebba  2004  NJURUNDA  AR8404  25 m  1:22.12   
21  100  Boson Amanda  2004  SK ÄGIR  BG8804  25 m  1:22.50   
22  127  Rosberg Sanna  2004  SK ÄGIR  AR2804  25 m  1:22.76   
23  10  Eriksson Moa  2004  KRAMFORS  AE1804  25 m  1:22.88   
24  66  Pettersson Agnes  2004  SUNDSVALL  BE0404  25 m  1:22.95   
25  71  Sundström Nora  2004  SUNDSVALL  AQ9804  25 m  1:23.66   
26  130  Skylare Berglöf Anna  2003  SK ÄGIR  AY2603  25 m  1:23.84   
27  72  Svedberg Lena  2004  SUNDSVALL  AV6804  25 m  1:23.98   
28  12  Kretz Ella  2004  KRAMFORS  AQ5804  25 m  1:24.04   
29  133  Wahlund Elin  2003  SK ÄGIR  BX2403  25 m  1:27.20   
30  136  Wallskog Tuva  2004  SK ÄGIR  BE3404  25 m  1:27.55   
31  27  Jönsson Elin  2004  NJURUNDA  AQ4804  25 m  1:29.34   
32  18  Fjellgren Stephanie  2004  NJURUNDA  BL2204  25 m  1:29.49   
33  119  Nasta Irene  2004  SK ÄGIR  BP6404  25 m  1:29.49   
34  45  Engström Linnea  2004  SOLLEFTEÅ  AM8404  25 m  1:29.63   
35  23  Grönlund Isabelle  2004  NJURUNDA  AR7604  25 m  1:29.77   
36  92  Axelsson Vilma  2003  SK ÄGIR  BX0403  25 m  1:31.24   
37  19  Fridlund Alva  2004  NJURUNDA  BE9404  25 m  1:31.63   
38  120  Nyberg Ida  2004  SK ÄGIR  BB1204  25 m  1:31.98   
39  106  Flodin Moa  2003  SK ÄGIR  BX3803  25 m  1:35.55   
40  131  Skylare Berglöf Beda  2004  SK ÄGIR  AK1804  25 m  1:35.62   
41  102  Brynger Lovisa  2003  SK ÄGIR  BM1203  25 m  1:36.23   
42  97  Björk Hedberg Ina  2004  SK ÄGIR  AY2404  25 m  1:37.46   
43  107  Gustavsson Ida  2004  SK ÄGIR  BG0804  25 m  1:38.15   
44  51  Burman Agnes  2004  SUNDSVALL  BA9804  25 m  1:42.46   
45  Berglund Moa  2004  HÄRNÖSAND  BB8204  50 m  1:44.57   
46  49  Wojtowicz Zuzanna  2004  SOLLEFTEÅ  AV5804  25 m  1:51.49   
47  Wikström Ebba  2006  HÄRNÖSAND  AB1606  25 m     
48  103  Ekman Tilde  2003  SK ÄGIR  BX5803  25 m     
49  105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m     
50  116  Jonasson Ebba  2003  SK ÄGIR  BX4803  25 m     
51  117  Kannegiesser Kristina  2004  SK ÄGIR  BQ8404  25 m     
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
56  Hedlund Albin  2003  SUNDSVALL  AA0903  25 m  1:02.05   
60  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  25 m  1:06.72   
73  Svedin Ludwig  2004  SUNDSVALL  AD7104  25 m  1:09.48   
Wikström Hannes  2003  HÄRNÖSAND  AD0303  25 m  1:13.01   
64  Näsman Markus  2003  SUNDSVALL  AD6103  25 m  1:14.04   
61  Nordén Josef  2003  SUNDSVALL  AS0703  25 m  1:14.15   
77  Walterstad Jason  2004  SUNDSVALL  AH5904  25 m  1:14.28   
137  Wassberg Jakob  2003  SK ÄGIR  AR7103  25 m  1:15.37   
22  Gillgren Mattias  2003  NJURUNDA  AR0303  25 m  1:15.84   
10  125  Pettersson Albin  2003  SK ÄGIR  AK7703  25 m  1:15.88   
11  75  Södervall Axel  2004  SUNDSVALL  AH8904  25 m  1:20.44   
12  104  Epäilys Roine  2003  SK ÄGIR  AR3103  25 m  1:20.85   
13  30  Lundblad Vide  2003  NJURUNDA  AD4303  25 m  1:22.34   
14  35  Utterström Ludvig  2004  NJURUNDA  AM7304  25 m  1:25.48   
15  24  Hansson Anton  2003  NJURUNDA  AO7103  25 m  1:25.84   
16  70  Sjödin Anton  2004  SUNDSVALL  AH3904  25 m  1:27.72   
17  111  Högström Nordin Harry  2003  SK ÄGIR  AW4103  25 m  1:32.06   
 
Gren 29, 25m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
62  Norlander Nike  2007  SUNDSVALL  AE8407  25 m  18.63   
52  Burman Kajsa  2007  SUNDSVALL  AE1607  25 m  20.09   
11  Eriksson Wilma  2007  KRAMFORS  AA2607  25 m  20.80   
154  Wesslau Ella  2004  SK ÄGIR  BQ7404  25 m  21.16   
96  Betzel Linnea  2007  SK ÄGIR  AI0207  25 m  22.66   
44  Engström Freja  2007  SOLLEFTEÅ  AA8807  25 m  23.36   
129  Rydefjord Jasmine  2007  SK ÄGIR  AB7807  25 m  25.36   
152  Lidén Embla  2008  KOMETERNA  AA5808  25 m  25.98   
138  Wassberg Nike  2006  SK ÄGIR  AR4406  25 m  27.34   
10  134  Wallskog Linnea  2008  SK ÄGIR  AB6808  25 m  27.94   
11  74  Södervall Alice  2007  SUNDSVALL  AE5607  25 m  28.08   
12  33  Sundström Anna-Klara  2007  NJURUNDA  AH8207  25 m  32.96   
13  144  Gustafsson Tyra  2008  HÄRJEDALEN  AB7208  25 m  33.72   
14  Marklund My  2005  HÄRNÖSAND  BK0605  25 m     
15  15  Blomqvist Alexandra  2007  NJURUNDA  AL8807  25 m     
16  31  Smedberg Maya  2006  NJURUNDA  AR8606  25 m     
17  76  Walterstad Amelia  2006  SUNDSVALL  AR5406  25 m     
18  90  Adhami Diba  2003  SK ÄGIR  CA1203  25 m     
19  95  Betzel Emelie  2008  SK ÄGIR  AB7808  25 m     
20  108  Göransson Frida  2003  SK ÄGIR  CA2203  25 m     
21  115  Johansson Julia  2008  SK ÄGIR    25 m     
22  122  Paletun Emma  2006  SK ÄGIR  AT7606  25 m     
23  123  Persson Christina  2004  SK ÄGIR  BQ2604  25 m     
24  150  Vesterström Ellen  2008  HÄRJEDALEN  AE0608  25 m     
25  153  Lezwijn Amy  2004  SK ÄGIR  BU2404  25 m     
 
Gren 30, 25m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Linder Philip  2007  HÄRNÖSAND  AC5507  25 m  22.74   
55  Ericsson Anton  2008  SUNDSVALL  AA6708  25 m  28.46   
48  Ljung Oskar  2008  SOLLEFTEÅ  AB8308  25 m  33.98   
59  Melander Edvin  2006  SUNDSVALL  AM9706  25 m     
93  Bergstrand Daniel  2004  SK ÄGIR  AV4904  25 m     
135  Wallskog Toste  2006  SK ÄGIR  AJ5306  25 m     
 
Gren 31, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Jakobsson Agnes  2005  SK ÄGIR  AF2805  25 m  1:18.14   
121  Näsén Josefina  2005  SK ÄGIR  AF7805  25 m  1:22.50   
143  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  1:24.62   
32  Sundholm Ida  2005  NJURUNDA  AG2205  25 m  1:25.50   
79  Öberg Anna  2006  SUNDSVALL  AB9406  25 m  1:29.22   
54  Ericson Olivia  2006  SUNDSVALL  AB8406  25 m  1:31.43   
126  Rehnstedt Tove  2005  SK ÄGIR  AT7405  25 m  1:31.55   
151  Zachrisson Iris  2005  HÄRJEDALEN  AL9205  25 m  1:33.12   
Andersson Alva  2005  HÄRNÖSAND  AZ7805  25 m  1:39.86   
10  140  Wikström Arwen  2006  SK ÄGIR  AT0606  25 m  1:40.15   
11  142  Edén Molly  2006  HÄRJEDALEN  AD4206  25 m  1:42.24   
12  146  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  1:45.09   
13  145  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN  BG9605  25 m  1:50.15   
14  87  Asplund Cornelia  2005  TIMRÅ SK  BD1805  25 m  1:52.30   
15  148  Salomonsson Tilda  2006  HÄRJEDALEN  AH0206  25 m  1:53.27   
16  69  Sjödin Alva  2006  SUNDSVALL  AG8806  25 m  1:53.71   
17  47  Ljung Linnea  2005  SOLLEFTEÅ  AI3805  25 m  2:02.39   
18  43  Domeij Signe  2005  SOLLEFTEÅ  AI5805  25 m  2:08.62   
19  13  Alamaa Tea  2006  NJURUNDA  AH3206  50 m  2:25.06   
20  17  Edin Wilja  2006  NJURUNDA  AR0606  25 m     
21  21  Frödin Elin  2005  NJURUNDA  BA0405  25 m     
22  42  Andersson Maija  2005  SOLLEFTEÅ  AV1405  25 m     
23  101  Boson Meja  2006  SK ÄGIR  AR7206  25 m     
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Svärd Viktor  2005  SK ÄGIR  AC8305  25 m  1:20.24   
128  Rydefjord Alexander  2005  SK ÄGIR  AF3105  25 m  1:22.33   
14  Berglin Joppe  2006  NJURUNDA  AA8706  25 m  1:30.76   
149  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  1:38.42   
114  Johansson Edvin  2005  SK ÄGIR  AG1905  25 m     
 
Gren 33, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Viggeborn Tess  2003  SK ÄGIR  BE5203  25 m  2:48.19   
78  Öberg Alice  2003  SUNDSVALL  AN2803  25 m  2:51.81   
109  Hann Ebba  2004  SK ÄGIR  AN6804  25 m  2:58.37   
Björlin Line  2003  HÄRNÖSAND  BB9603  25 m  3:03.55   
141  Zachrisson Selma  2003  SK ÄGIR  AS6803  25 m  3:07.19   
113  Jakobsson Filippa  2003  SK ÄGIR  AY0603  25 m  3:08.16   
99  Boije Sofia  2003  SK ÄGIR  BC2803  25 m  3:10.38   
67  Rautiainen Nadja  2004  SUNDSVALL  AR0204  25 m  3:16.86   
Persson Johanna  2003  HÄRNÖSAND  BB4803  25 m  3:18.31   
10  98  Blücher Greta  2003  SK ÄGIR  AG1403  25 m  3:23.91   
11  120  Nyberg Ida  2004  SK ÄGIR  BB1204  25 m  3:31.96   
12  29  Lundblad Lovisa  2003  NJURUNDA  AM1203  25 m  3:32.65   
13  119  Nasta Irene  2004  SK ÄGIR  BP6404  25 m  3:47.12   
14  Berglund Moa  2004  HÄRNÖSAND  BB8204  25 m     
15  18  Fjellgren Stephanie  2004  NJURUNDA  BL2204  25 m     
16  19  Fridlund Alva  2004  NJURUNDA  BE9404  25 m     
17  23  Grönlund Isabelle  2004  NJURUNDA  AR7604  25 m     
18  26  Jonasson Hanna  2004  NJURUNDA  AR0604  25 m     
19  27  Jönsson Elin  2004  NJURUNDA  AQ4804  25 m     
20  28  Lindblom Ebba  2004  NJURUNDA  AR8404  25 m     
21  34  Tjernström Lova  2004  NJURUNDA  AC1204  25 m     
22  50  Beijron Leia  2004  SUNDSVALL  BO5402  25 m     
23  63  Norlander Nova  2004  SUNDSVALL  AV3804  25 m     
24  68  Renström Halling Clara  2004  SUNDSVALL  AQ8804  25 m     
25  72  Svedberg Lena  2004  SUNDSVALL  AV6804  25 m     
26  97  Björk Hedberg Ina  2004  SK ÄGIR  AY2404  25 m     
27  100  Boson Amanda  2004  SK ÄGIR  BG8804  25 m     
28  102  Brynger Lovisa  2003  SK ÄGIR  BM1203  25 m     
29  105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m     
30  106  Flodin Moa  2003  SK ÄGIR  BX3803  25 m     
31  118  Lindberg Love-Lee  2003  SK ÄGIR  BX1403  25 m     
32  127  Rosberg Sanna  2004  SK ÄGIR  AR2804  25 m     
33  131  Skylare Berglöf Beda  2004  SK ÄGIR  AK1804  25 m     
34  133  Wahlund Elin  2003  SK ÄGIR  BX2403  25 m     
35  136  Wallskog Tuva  2004  SK ÄGIR  BE3404  25 m     
36  140  Wikström Arwen  2006  SK ÄGIR  AT0606  25 m     
37  143  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m     
38  146  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m     
39  148  Salomonsson Tilda  2006  HÄRJEDALEN  AH0206  25 m     
40  151  Zachrisson Iris  2005  HÄRJEDALEN  AL9205  25 m     
 
Gren 34, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
56  Hedlund Albin  2003  SUNDSVALL  AA0903  25 m  2:43.18   
60  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  25 m  2:44.02   
73  Svedin Ludwig  2004  SUNDSVALL  AD7104  25 m  2:59.80   
61  Nordén Josef  2003  SUNDSVALL  AS0703  25 m  3:04.70   
125  Pettersson Albin  2003  SK ÄGIR  AK7703  25 m  3:10.01   
Wikström Hannes  2003  HÄRNÖSAND  AD0303  25 m  3:16.16   
104  Epäilys Roine  2003  SK ÄGIR  AR3103  25 m  3:17.80   
64  Näsman Markus  2003  SUNDSVALL  AD6103  25 m  3:17.81   
77  Walterstad Jason  2004  SUNDSVALL  AH5904  25 m  3:20.90   
10  30  Lundblad Vide  2003  NJURUNDA  AD4303  25 m     
11  35  Utterström Ludvig  2004  NJURUNDA  AM7304  25 m     
12  75  Södervall Axel  2004  SUNDSVALL  AH8904  25 m     
13  111  Högström Nordin Harry  2003  SK ÄGIR  AW4103  25 m     
14  128  Rydefjord Alexander  2005  SK ÄGIR  AF3105  25 m     
15  137  Wassberg Jakob  2003  SK ÄGIR  AR7103  25 m     
 
Gren 35, 25m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Öberg Anna  2006  SUNDSVALL  AB9406  25 m  18.99   
54  Ericson Olivia  2006  SUNDSVALL  AB8406  25 m  20.17   
143  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  20.18   
Wikström Ebba  2006  HÄRNÖSAND  AB1606  25 m  20.51   
62  Norlander Nike  2007  SUNDSVALL  AE8407  25 m  21.64   
148  Salomonsson Tilda  2006  HÄRJEDALEN  AH0206  25 m  23.02   
52  Burman Kajsa  2007  SUNDSVALL  AE1607  25 m  23.76   
69  Sjödin Alva  2006  SUNDSVALL  AG8806  25 m  26.40   
44  Engström Freja  2007  SOLLEFTEÅ  AA8807  25 m  26.43   
10  146  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  27.73   
11  142  Edén Molly  2006  HÄRJEDALEN  AD4206  25 m  29.32   
12  147  Konatowska Alicja  2006  HÄRJEDALEN  AD5206  25 m  31.12   
13  Marklund My  2005  HÄRNÖSAND  BK0605  25 m     
14  Sjöberg Linnea  2006  HÄRNÖSAND  AN8806  25 m     
15  13  Alamaa Tea  2006  NJURUNDA  AH3206  25 m     
16  15  Blomqvist Alexandra  2007  NJURUNDA  AL8807  25 m     
17  17  Edin Wilja  2006  NJURUNDA  AR0606  25 m     
18  74  Södervall Alice  2007  SUNDSVALL  AE5607  25 m     
19  90  Adhami Diba  2003  SK ÄGIR  CA1203  25 m     
20  94  Bergstrand Ståhl Nova  2006  SK ÄGIR  AT6606  25 m     
21  101  Boson Meja  2006  SK ÄGIR  AR7206  25 m     
22  105  Eriksson Alice  2004  SK ÄGIR  BQ0604  25 m     
23  108  Göransson Frida  2003  SK ÄGIR  CA2203  25 m     
24  122  Paletun Emma  2006  SK ÄGIR  AT7606  25 m     
25  129  Rydefjord Jasmine  2007  SK ÄGIR  AB7807  25 m     
26  134  Wallskog Linnea  2008  SK ÄGIR  AB6808  25 m     
27  138  Wassberg Nike  2006  SK ÄGIR  AR4406  25 m     
28  140  Wikström Arwen  2006  SK ÄGIR  AT0606  25 m     
29  153  Lezwijn Amy  2004  SK ÄGIR  BU2404  25 m     
30  154  Wesslau Ella  2004  SK ÄGIR  BQ7404  25 m     
 
Gren 36, 25m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Berglin Joppe  2006  NJURUNDA  AA8706  25 m  20.14   
Linder Philip  2007  HÄRNÖSAND  AC5507  25 m     
55  Ericsson Anton  2008  SUNDSVALL  AA6708  25 m     
59  Melander Edvin  2006  SUNDSVALL  AM9706  25 m     
93  Bergstrand Daniel  2004  SK ÄGIR  AV4904  25 m     
135  Wallskog Toste  2006  SK ÄGIR  AJ5306  25 m     
149  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
121  Näsén Josefina  2005  SK ÄGIR  AF7805  25 m  38.39   
112  Jakobsson Agnes  2005  SK ÄGIR  AF2805  25 m  43.55   
151  Zachrisson Iris  2005  HÄRJEDALEN  AL9205  25 m  48.19   
32  Sundholm Ida  2005  NJURUNDA  AG2205  25 m  52.09   
Andersson Alva  2005  HÄRNÖSAND  AZ7805  25 m  1:00.75   
16  Clarin Elin  2005  NJURUNDA  AG7205  25 m     
126  Rehnstedt Tove  2005  SK ÄGIR  AT7405  25 m     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Svärd Viktor  2005  SK ÄGIR  AC8305  25 m  42.71   
114  Johansson Edvin  2005  SK ÄGIR  AG1905  25 m     
128  Rydefjord Alexander  2005  SK ÄGIR  AF3105  25 m     
 
Gren 39, 4X100m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
80  Sundsvall Mix Lag 1  2003  SUNDSVALL    25 m  5:00.00   
83  Sundsvall Mix Lag 2  2003  SUNDSVALL    25 m  5:02.00   
38  Njurunda Mix Lag 1  2003  NJURUNDA    25 m  5:08.95   
84  Sundsvall Mix Lag 3  2003  SUNDSVALL    25 m  5:20.00   
39  Njurunda Mix Lag 2  2003  NJURUNDA    25 m  5:39.79   
41  Njurunda Mix Lag 3  2003  NJURUNDA    25 m  5:56.22   
86  Sundsvall Mix Lag 4  2003  SUNDSVALL    25 m     
 
Gren 40, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
81  Sundsvall Mix Lag 1  2006  SUNDSVALL    25 m  2:40.00   
37  Njurunda Mix Lag 1  2006  NJURUNDA    25 m  2:48.73   
82  Sundsvall Mix Lag 2  2005  SUNDSVALL    25 m  2:50.00   
40  Njurunda Mix Lag 2  2006  NJURUNDA    25 m  3:44.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Simklubben Ägir  Utskriftstid  22:59